Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Κυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Δευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Τρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Κυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Τετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Δευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 240

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η mariosbi

Πήγα, είδα και ΕΠΑΘΑ!

Μοιραστείτε

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 569
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

Πήγα, είδα και ΕΠΑΘΑ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Τρι Μαϊος 18, 2010 3:03 am

Πήρα μια τρομάρα σήμερα... Sad Sad Sad
    Χθες ήταν τα γενέθλια μου και φώναξα κάποια παιδιά σπίτι μου για καμιά τουρτίτσα και πίτσες (το άλλο Σάββατο πιο πολλοί θα ρθουν Razz) και μετά τις 12 το βράδυ, τους γύρισα σπίτι τους με το σαράβαλο μου και έμειναν 2 παιδιά, η ομοφυλόφιλη κολλητούλα μου και ένας πάρα πολύ καλός μου φίλος... Που μένουν Καματερό! Και ήταν 1 η ώρα... Από Πανόραμα Βούλας μέχρι Άγιο Δημήτριο με τη σακάρακα fiat punto 55 με... 50 (το ΠΟΛΥ) άλογα ( Laughing Razz αλήθεια λέω!) σε 7 λεπτά! Και εκεί που φτάσαμε, είδαμε πως έκλεισε το μετρό... Mad Αλλά μετά τους είπα πως αντί να δώσουν 60Ε για ταξί, να έρθουν και να κοιμηθούν σπίτι μου... Σήμερα λοιπόν, το απόγευμα κανονίσαμε με κάτι παιδιά να πάμε στο Θησείο και επειδή βιαζόμασταν, πάρκαρα το αυτοκίνητο στου διαόλου τη μάνα στον Άγιο Δημήτριο, πάνω πάνω και αρχίσαμε να τρέχουμε προς το μετρό.. Πήγαμε Θησείο, ήταν υπέροχα, καφετερίες με φώτα και λοιπά και από μακριά έβλεπες την Ακρόπολη το βράδυ... Και έπειτα, 11:30 το βράδυ πλέον, αυτοί έφυγαν για το σπιτάκι τους και εγώ γύρισα Άγιο Δημήτριο... Και μετά βγαίνω από το μετρό και διαπιστώνω πως κρατούσα τα κλειδιά του αυτοκίνητου που το είχα ξεχάσει τελείως. Δεν θυμόμουν που το πάρκαρα!! affraid affraid Και πάσχιζα να θυμηθώ προς τα που πήγα, να δω κανένα γνωστό σημάδι... Τίποτα.. Πήρα τηλέφωνο τα παιδιά και τους λέω αν θυμούνται τίποτα για το που άφησα το αυτοκίνητο... Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α... Είχα τρελαθεί! Sad Και άρχισα να περπατάω μέσα στους δρόμους με τις ατελείωτες πολυκατοικίες και φορούσα κοντομάνικο πουκάμισο και φυσούσε πολύ... 20-25 λεπτά περπατούσα, τι περπατούσα, έτρεχα σχεδόν... Και εκεί που στηρίχθηκα πάνω σε κάτι για να ξαποστάσω, βγάζω το κινητό να πάρω τον πατέρα μου να έρθει από εδώ να ψάξουμε για το χαμένο αυτοκίνητο Sad Και εκεί που άκουγα το "μπιιιιιπ... μπιιιιιπ" στο κινητό του, κοιτάζω εκεί που ακουμπούσα και ήταν το αυτοκίνητο μου! What a Face What a Face What a Face Το αγκάλιασα, έκανα την προσευχή, χαίδεψα το μη-υδραυλικό τιμόνι του αυτοκίνητου και ξεκίνησα bounce Άλλη φορά πρέπει να κοιτάω οδό ή σημείο όταν είναι να παρκάρω Razz Razz Razz Ουφ, ξαλάφρωσα tongue Το είπα για να προσέχετε κι εσείς γιατί ποτέ δεν ξέρετε Razz
    PasX
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 298
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απ: Πήγα, είδα και ΕΠΑΘΑ!

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τρι Μαϊος 18, 2010 8:35 am

Χαχαχα... αν έκανες την προσευχή πριν το βρεις μπορεί να το έβρισκες πιο γρήγορα Razz Razz Razz
    Πάντως έχεις ταλέντο στο γράψιμο, είχε αγωνία η ιστορία μέχρι το τέλος. Θα μπορούσες να βάλεις και μια απαγωγή ή ένα δράκο. Razz Razz Laughing

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τρι Μαϊος 18, 2010 3:56 pm

PasXalh eisai eleoC! Razz Stamata na paizeis Dragon Age kai na blepeis-diabazeis Tolkin! Razz haha

Dean mou, ama einai na mh pinoume poly prin fygoume gia na broume to autokinhto mas nai?! drunken drunken Razz haha Pantws poly eleoC eisai! Razz Den mas exei tyxei pote auto emas! Razz lol.. ki eutyxws pou den exei ginei gt 8a eixa ri3ei polla gelia kai 8a'trwga kanthlia apo ton patera mou 'h ton aderfo mou! Razz haha

Alla mia allh fora, phgame panw s'ena bouno se mia ekklhsia kai to apogeuma pou fygame [gt phgame prwi kai to meshmeri phgame sto e3oxiko kati oikogeneiakwn filwn] pa8ainoume lastixo sto miso ths diadromhs.. egw exw gamh8ei sta gelia e3w apo to autokinhto kai o pateras mou na prospa8ei n'alla3ei to lastixo sto forthgo mas [phgame me ena Mercedes forthgo to epaggelmatiko tou patera mou eleoC Razz haha], tespa.. mphkame pali kai ftanontas epitelous ston politismo sta fanaria gia na stri4oume na'r8oume spiti pa8ainei deutero lastixo Razz hahahahahahahahahahahaa pame me to skasmeno lastixo s'ena kontino benzinadiko pou dipla exei synergio kai thn wra pou pame na mpoume sto parking mia malakismenh me podhlato mas ekane prosperash apo th de3ia mera kai paraligo na thn pathsoume! Razz hahaha Kyriolektika kai fysika 3an8ia h gkomena! Razz Konte4e na thn 3emalliasei h mana mou! Razz Razz hahahahaha poly gelio sas lew! Razz Alla efaga polles brisies ekeinh th mera gia thn anais8hsia mou! Razz Razz Razz

Erwthsh: To autokinhto den exei auto pou klhdwnei apo makria kai bazei synagermo ki anabosbhnoun ta glompakia tou car? Razz confused Razz haha!

Symboulh: N'alla3eis ama3i kai na grafeis s'ena xartaki thn odo kai tis syntetagmenes ths topo8esias! Razz lol Alliws bale ena tsipaki GPS mesa se kanena ka8isma na to briskeis! Razz Hahahahahahaha lol! lol! lol! lol!

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 1:44 am

Χαχαχα ΠασΧ, άσ'το κατέχω την Έκθεση όντας Θεωρητικός που ήμουν Razz Γράφω και βιβλία αλλά κάνε αυτό που σου είπε ο Πάνος Razz Καλό θα σου κάνει!

ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ Έλεος Πάνο xD
    Μα δεν ήπια τίποτα, όντας μεσημέρι Crying or Very sad Ή μήπως μέθυσα από το fredoccino που ήπια πριν ξεκινήσουμε; Δεν ξέρω... Suspect

Συναγερμός και φωτάκια το σαράβαλο μου; Suspect Suspect Suspect Σοβαρολογείς τώρα; Εδώ δεν έχει ούτε 50 ίππους, θα έχει και συναγερμό; Πάντως το σίγουρο είναι πως και να το αφήσω με ανοιχτές τις πόρτες του στη μέση της Ομόνοιας, δεν θα ανησυχώ γιατί δεν θα έμπαινε στον κόπο ούτε και γύφτος να το κλέψει Razz Razz
    Μα σου λέω, κοίταξα και οδό, στην επιστροφή ρωτούσα και είτε δεν ξέρανε και ο τελευταίος μου έδειξε την αντίθετη κατεύθυνση Crying or Very sad Sad

Αλλά αφήστε, σήμερα είναι γκαντέμης του διαόλου... Πάρα πολλά πράγματα μου πήγαν στραβά...

Το πρωί όταν ξύπνησα, έβαλα πιάτο, γαλατάκι, και εκεί που έβαζα τα κορν φλέικς τράβηξα καταλάθος από τα πόδια το τραπεζομάντηλο και έπεσε το πιάτο πάνω μου. Τα @@ μου κρύωσαν τα καημένα μαζί με τον μικρό Dean Mad Και πήγα να κάνω ένα ντους και ήταν παγωμένο το νερό Sad Δεν μπορούσα να αναπνεύσω καν όταν έφερνα το νερό στο κεφάλι μου.
    Μετά μου είπε ο πατέρας μου ότι ήθελε να πάω στο φαρμακείο να αγοράσω ένα κολλύριο για τα μάτια του από την αλλεργία και του είπα ότι θα πάω το απόγευμα.

Έπειτα, έκατσα και έπαιξα λίγο World of Warcraft (MMORPG για επεξήγηση στον παππού Πασχάλη) αλλά με σκότωναν οι enemies και το έκλεισα νευριασμένος. Άρχισα να γράφω λίγο από το συγραμμά μου και έγραφα επί 30 λεπτά και κόπηκε το ρεύμα για 1 λεπτό!!! affraid affraid affraid Και ξενέρωσα πολύ Sad Αργότερα μου έστειλε ο Κώστας μήνυμα να πάω σπίτι του και είπαμε όλα εντάξει, κατά τις 17:00 να ξεκινήσω έτσι ώστε να είμαι εκεί κατά τις 18:30. Μετά έβαλα να δω ένα επεισόδιο που αποδείχτηκε ότι ήταν μαλακία και με κράτησε μέχρι τις 17:20, μετά ντύθηκα και καθώς έπαιρνα τα κλειδιά για το τέτοιο (δεν μπορείς να το πεις και αμάξι αυτό) μου θυμίζει ο πατέρας μου. Του λέω εντάξει, μιας και το φαρμακείο ήταν στο δρόμο για το μετρό.

Πάω εκεί, βλέπω 3 πελάτες στην ουρά και λέω, ουφ γρήγορα θα κάνουν και θα φτάσω εγκαίρα στο ραντεβού μου. Στέλνω στον Κώστα ότι θα αργήσω λίγο και περίμενα. Και περίμενα, περίμενα... πέρασαν 25 λεπτά μέχρι που έφτασε η σειρά μου που ήταν δουλίτσα ενός λεπτού. Φεύγω τρέχοντας και ξεκίνησα. Έβαλα βενζίνη, φούσκωσα τις μπροστινές ρόδες γιατί ήταν λίγο ξεφουσκωμένες και παρέκκλινε το τιμόνι στα αριστερά λίγο. Καθώς έβγαινα από το βενζινάδικο και από τα αριστερά που είχε STOP, περνάει σφαίρα μια μερσεντές νομίζω που για 10 cm θα είχε τρακάρει το μπροστινό μέρος του σαράβαλου μου. Και καθώς έτρεχα στα 90km/h (θαύμα που άντεξε το σαραβαλάκι μου στην 5η ταχύτητα να φτάσει τόσο όσο και να έτρεμε σύγκορμο!) βλέπω από σχετικά κοντά τα φανάρια να γίνονται πορτοκαλί. Γκαζώνω, και στο τσακ το πέρασα καθώς άναψαν κόκκινο. Και λέω μέσα μου "ουφ, είμαι κυριλέ τώρα..." βλέπω το μεσαίο καθρεφτάκι και ήταν ένα περιπολικό που με ακολουθούσε Sad Βάζω αλάρμ, πάω στα δεξιά, σταματάω και άρχισα τα σταυροκοπήματα μπας και με προσπεράσει το περιπολικό αλλά σταμάτησε πίσω μου Mad Πάει αυτός ο μαλάκας (κουκλάκι όμως, είχε μουσί 3 μερών και λίγη κοιλίτσα Embarassed Embarassed ) και μου λέει με ύφος:

-Νεαρέ μου, ξέρεις τι έκανες τώρα;
    -Υποθετώ ότι πέρασα το κόκκινο... Αλλά βιάζομαι πραγματικά και αν είναι να μου κόψετε πρόστιμο, κάντε το γρήγορα...
    -Δεν χρειάζεται, μου λέει αυτός.

Τον κοιτάω έκπληκτος και μου λέει να του δώσω ασφάλεια, δίπλωμα, ταυτότητα και όλα θα είναι εντάξει. Και μέσα μου έκανα πάρτυ. Την γλύτωσα. Του πήραν 5 λεπτά, μου τα έδωσε και έφυγα. Είχε τόση κίνηση αλλά έφτασα σχετικά γρήγορα: 18:20. Με το μετρό θα έκανα περίπου 20 λεπτά, άρα όχι και πολύ άσχημα μιας και την προηγούμενη φορά άργησα περίπου... 45 λεπτά! affraid affraid affraid
    Φτάνω εκεί, ψάχνω για πάρκινγκ, πέρασα από το σημείο όπου πάρκαρα χθες και το έψαχνα Razz αλλά ήταν πιασμένα όλα. Έψαχνα 20 λεπτά κυριολεκτικά και νευρίασα, πήγα πολύ πέρα, βρήκα μια θέση στα ίσα ίσα. Πάρκαρα και άρχισα να τρέχω για το μετρό που ήταν 15 λεπτά με τα πόδια τρέχοντας. Πάω στο μετρό και το έχασα πάνω που έφτανα. Ξεκουράστηκα λίγο, και όταν ήρθε ξεκίνησα και 10 λεπτά αργότερα έφτασα στη σωστή στάση μετρό όπου θα έκανα αναπάντητη στον Κώστα για να ξεκινήσει από το σπίτι του για την στάση που θα έφτανα σε 5 λεπτά. Και πάω να στείλω... Δεν μπορούσα. Παίρνω το 1314... "Έχετε μηδέν ευρώ και 2 λεπτά.". Ε ΟΧΙ!!! Φτάνω στη στάση και ζήτησα από μια κοπέλα να στείλει μήνυμα, έστειλε αλλά δεν το είχε λαβεί ο Κώστας. Και ενώ νόμιζα ότι το πήρε, θα έφτανε σε λίγο και περίμενα... περίμενα... τίποτα. Ρώτησα για περίπτερο να βάλω μονάδες.. Το πλησιέστερο ήταν 10 λεπτά με τα πόδια από τη στάση, έτσι και περίμενα τον Κώστα.

Περνάνε 10 λεπτά... 15... Λέω μήπως δεν το πήρε το μήνυμα; Ζητάω από έναν άλλον, στέλνει κι αυτός... Και τότε μου έστειλε ο Κώστας "ξεκινάω αλλά έχει κίνηση Sad". Περίμενα άλλα 10 λεπτά, επιτέλους έφτασε... Η ώρα έγινε 19:50. Ντράπηκα πολύ αλλά ήταν όλα εντάξει. Κάτσαμε σπίτι του, τα είπαμε, ήρθε ο Διονύσης από τα αγγλικά, μου έφτιαξαν ένα σλουρπ φρέντο καπουτσίνο, και είδαμε το παλιό Ροζ Πάνθηρα 2 (Πασχάλη σίγουρα θα το ξέρεις όντας παππούλης που είσαι Razz). Έφτασε η ώρα να φύγω, 23:30 πλέον ενώ το μετρό σταματά στις 24:00. Με άφησαν στο σταθμό, τρέχω και παίρνω το μετρό στο τσακ... Εκεί που ξεκίνησα, ακουώ "Τουυυ τουυυ τουυυ! Επόμενη στάση... Δουκίσσης Πλακέντια..." και εγώ έμεινα μαλάκας! Πήρα την ανάποδη γραμμή! Και το Χαλάνδρι ήταν 3-4 λεπτά μέχρι την Πλακέντια με το μετρό... Άρχισα να φοβάμαι... 23:50 πλέον... Θα άλλαζα και μετρό πιο μετά από αυτή τη γραμμή... Θα τα άκουγα για τα καλά από τους γονείς μου... Φτάνω εκεί, βγαίνω έξω, παίρνω την ανάποδη γραμμή, περνάω πάλι από Χαλάνδρι και σε 10 λεπτά έφτασα στο Σύνταγμα όπου αλλάζω γραμμή για την αφετήρια (Αγ. Δημητρίος). Τρέχοντας έφτασα στο τσακ το τελευταίο μετρό για εκεί και στα 10 βήματα ακούστηκε ο χαρακτηριστικός ήχος. Με μια γρηγοράδα σαν του Φλας μπήκα πάνω που έκλεισαν οι πόρτες! Ουφ λέω, θα φτάσω εκεί, παίρνω το αμάξι και γυρνάω... Περνάμε 6 σταθμούς, φτάνω στο τέρμα/αφετήρια... Και ξαφνικά!... αναβόσβησαν τα φώτα και το μετρό πήγαινε αργά αργά μέχρι που σταμάτησε ανάμεσα στην Δάφνη και Άγιο Δημήτριο. Έπαθα σοκ! Σηκώθηκαν οι υπόλοιποι άνθρωποι του βαγόνιου και ψαχνόμασταν στο σκοτάδι. Είχε κάτι φωτάκια έξω αλλά δεν αρκούσαν. Και ένιωθα την κλειστοφοβία μου να με κυριεύει, πήγα να ξεράσω, να λιποθυμήσω, δεν ξέρω τι... Και τότε άναψαν τα φώτα, ξεκίνησε πάλι και φτάσαμε στο τέρμα....... ΟΥΦ!!! Ευτυχώς είχα παρκάρει το αυτοκίνητο σε εμφανές σημείο 20 λεπτά πιο πέρα Razz Φούσκες έβγαλα γιατί φορούσα all stars! Ξεκίνησα με το αμάξι και άρχισα να σταυροκοπιέμαι για την ατυχία/τύχη μου... Επιτέλους!

Το καλό από όλα αυτά; Καθώς περίμενα στο φαρμακείο για τη σειρά μου, κοίταζα διάφορα και είδα ότι υπάρχουν και προφυλακτικά με γεύση σοκολάτα. Έτσι για να βλέπουμε την θετική πλευρά όλων των πράγματων! Smile Smile Smile

Ηθικό δίδαγμα: Την επόμενη φορά που θα συναντήσω τον Κώστα και τους άλλους θα ξεκινήσω 3 ώρες νωρίτερα! Smile

ΥΓ: Όλα αυτά είναι 100% αλήθεια! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

FreakFyk
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 58

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 8:46 am

LOL...

Dean έγραψε:Χαχαχα ΠασΧ, άσ'το κατέχω την Έκθεση όντας Θεωρητικός που ήμουν Razz Γράφω και βιβλία αλλά κάνε αυτό που σου είπε ο Πάνος Razz Καλό θα σου κάνει!

ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ Έλεος Πάνο xD
    Μα δεν ήπια τίποτα, όντας μεσημέρι Crying or Very sad Ή μήπως μέθυσα από το fredoccino που ήπια πριν ξεκινήσουμε; Δεν ξέρω... Suspect

Συναγερμός και φωτάκια το σαράβαλο μου; Suspect Suspect Suspect Σοβαρολογείς τώρα; Εδώ δεν έχει ούτε 50 ίππους, θα έχει και συναγερμό; Πάντως το σίγουρο είναι πως και να το αφήσω με ανοιχτές τις πόρτες του στη μέση της Ομόνοιας, δεν θα ανησυχώ γιατί δεν θα έμπαινε στον κόπο ούτε και γύφτος να το κλέψει Razz Razz
    Μα σου λέω, κοίταξα και οδό, στην επιστροφή ρωτούσα και είτε δεν ξέρανε και ο τελευταίος μου έδειξε την αντίθετη κατεύθυνση Crying or Very sad Sad

Αλλά αφήστε, σήμερα είναι γκαντέμης του διαόλου... Πάρα πολλά πράγματα μου πήγαν στραβά...

Το πρωί όταν ξύπνησα, έβαλα πιάτο, γαλατάκι, και εκεί που έβαζα τα κορν φλέικς τράβηξα καταλάθος από τα πόδια το τραπεζομάντηλο και έπεσε το πιάτο πάνω μου. Τα @@ μου κρύωσαν τα καημένα μαζί με τον μικρό Dean Mad Και πήγα να κάνω ένα ντους και ήταν παγωμένο το νερό Sad Δεν μπορούσα να αναπνεύσω καν όταν έφερνα το νερό στο κεφάλι μου.
    Μετά μου είπε ο πατέρας μου ότι ήθελε να πάω στο φαρμακείο να αγοράσω ένα κολλύριο για τα μάτια του από την αλλεργία και του είπα ότι θα πάω το απόγευμα.

Έπειτα, έκατσα και έπαιξα λίγο World of Warcraft (MMORPG για επεξήγηση στον παππού Πασχάλη) αλλά με σκότωναν οι enemies και το έκλεισα νευριασμένος. Άρχισα να γράφω λίγο από το συγραμμά μου και έγραφα επί 30 λεπτά και κόπηκε το ρεύμα για 1 λεπτό!!! affraid affraid affraid Και ξενέρωσα πολύ Sad Αργότερα μου έστειλε ο Κώστας μήνυμα να πάω σπίτι του και είπαμε όλα εντάξει, κατά τις 17:00 να ξεκινήσω έτσι ώστε να είμαι εκεί κατά τις 18:30. Μετά έβαλα να δω ένα επεισόδιο που αποδείχτηκε ότι ήταν μαλακία και με κράτησε μέχρι τις 17:20, μετά ντύθηκα και καθώς έπαιρνα τα κλειδιά για το τέτοιο (δεν μπορείς να το πεις και αμάξι αυτό) μου θυμίζει ο πατέρας μου. Του λέω εντάξει, μιας και το φαρμακείο ήταν στο δρόμο για το μετρό.

Πάω εκεί, βλέπω 3 πελάτες στην ουρά και λέω, ουφ γρήγορα θα κάνουν και θα φτάσω εγκαίρα στο ραντεβού μου. Στέλνω στον Κώστα ότι θα αργήσω λίγο και περίμενα. Και περίμενα, περίμενα... πέρασαν 25 λεπτά μέχρι που έφτασε η σειρά μου που ήταν δουλίτσα ενός λεπτού. Φεύγω τρέχοντας και ξεκίνησα. Έβαλα βενζίνη, φούσκωσα τις μπροστινές ρόδες γιατί ήταν λίγο ξεφουσκωμένες και παρέκκλινε το τιμόνι στα αριστερά λίγο. Καθώς έβγαινα από το βενζινάδικο και από τα αριστερά που είχε STOP, περνάει σφαίρα μια μερσεντές νομίζω που για 10 cm θα είχε τρακάρει το μπροστινό μέρος του σαράβαλου μου. Και καθώς έτρεχα στα 90km/h (θαύμα που άντεξε το σαραβαλάκι μου στην 5η ταχύτητα να φτάσει τόσο όσο και να έτρεμε σύγκορμο!) βλέπω από σχετικά κοντά τα φανάρια να γίνονται πορτοκαλί. Γκαζώνω, και στο τσακ το πέρασα καθώς άναψαν κόκκινο. Και λέω μέσα μου "ουφ, είμαι κυριλέ τώρα..." βλέπω το μεσαίο καθρεφτάκι και ήταν ένα περιπολικό που με ακολουθούσε Sad Βάζω αλάρμ, πάω στα δεξιά, σταματάω και άρχισα τα σταυροκοπήματα μπας και με προσπεράσει το περιπολικό αλλά σταμάτησε πίσω μου Mad Πάει αυτός ο μαλάκας (κουκλάκι όμως, είχε μουσί 3 μερών και λίγη κοιλίτσα Embarassed Embarassed ) και μου λέει με ύφος:

-Νεαρέ μου, ξέρεις τι έκανες τώρα;
    -Υποθετώ ότι πέρασα το κόκκινο... Αλλά βιάζομαι πραγματικά και αν είναι να μου κόψετε πρόστιμο, κάντε το γρήγορα...
    -Δεν χρειάζεται, μου λέει αυτός.

Τον κοιτάω έκπληκτος και μου λέει να του δώσω ασφάλεια, δίπλωμα, ταυτότητα και όλα θα είναι εντάξει. Και μέσα μου έκανα πάρτυ. Την γλύτωσα. Του πήραν 5 λεπτά, μου τα έδωσε και έφυγα. Είχε τόση κίνηση αλλά έφτασα σχετικά γρήγορα: 18:20. Με το μετρό θα έκανα περίπου 20 λεπτά, άρα όχι και πολύ άσχημα μιας και την προηγούμενη φορά άργησα περίπου... 45 λεπτά! affraid affraid affraid
    Φτάνω εκεί, ψάχνω για πάρκινγκ, πέρασα από το σημείο όπου πάρκαρα χθες και το έψαχνα Razz αλλά ήταν πιασμένα όλα. Έψαχνα 20 λεπτά κυριολεκτικά και νευρίασα, πήγα πολύ πέρα, βρήκα μια θέση στα ίσα ίσα. Πάρκαρα και άρχισα να τρέχω για το μετρό που ήταν 15 λεπτά με τα πόδια τρέχοντας. Πάω στο μετρό και το έχασα πάνω που έφτανα. Ξεκουράστηκα λίγο, και όταν ήρθε ξεκίνησα και 10 λεπτά αργότερα έφτασα στη σωστή στάση μετρό όπου θα έκανα αναπάντητη στον Κώστα για να ξεκινήσει από το σπίτι του για την στάση που θα έφτανα σε 5 λεπτά. Και πάω να στείλω... Δεν μπορούσα. Παίρνω το 1314... "Έχετε μηδέν ευρώ και 2 λεπτά.". Ε ΟΧΙ!!! Φτάνω στη στάση και ζήτησα από μια κοπέλα να στείλει μήνυμα, έστειλε αλλά δεν το είχε λαβεί ο Κώστας. Και ενώ νόμιζα ότι το πήρε, θα έφτανε σε λίγο και περίμενα... περίμενα... τίποτα. Ρώτησα για περίπτερο να βάλω μονάδες.. Το πλησιέστερο ήταν 10 λεπτά με τα πόδια από τη στάση, έτσι και περίμενα τον Κώστα.

Περνάνε 10 λεπτά... 15... Λέω μήπως δεν το πήρε το μήνυμα; Ζητάω από έναν άλλον, στέλνει κι αυτός... Και τότε μου έστειλε ο Κώστας "ξεκινάω αλλά έχει κίνηση Sad". Περίμενα άλλα 10 λεπτά, επιτέλους έφτασε... Η ώρα έγινε 19:50. Ντράπηκα πολύ αλλά ήταν όλα εντάξει. Κάτσαμε σπίτι του, τα είπαμε, ήρθε ο Διονύσης από τα αγγλικά, μου έφτιαξαν ένα σλουρπ φρέντο καπουτσίνο, και είδαμε το παλιό Ροζ Πάνθηρα 2 (Πασχάλη σίγουρα θα το ξέρεις όντας παππούλης που είσαι Razz). Έφτασε η ώρα να φύγω, 23:30 πλέον ενώ το μετρό σταματά στις 24:00. Με άφησαν στο σταθμό, τρέχω και παίρνω το μετρό στο τσακ... Εκεί που ξεκίνησα, ακουώ "Τουυυ τουυυ τουυυ! Επόμενη στάση... Δουκίσσης Πλακέντια..." και εγώ έμεινα μαλάκας! Πήρα την ανάποδη γραμμή! Και το Χαλάνδρι ήταν 3-4 λεπτά μέχρι την Πλακέντια με το μετρό... Άρχισα να φοβάμαι... 23:50 πλέον... Θα άλλαζα και μετρό πιο μετά από αυτή τη γραμμή... Θα τα άκουγα για τα καλά από τους γονείς μου... Φτάνω εκεί, βγαίνω έξω, παίρνω την ανάποδη γραμμή, περνάω πάλι από Χαλάνδρι και σε 10 λεπτά έφτασα στο Σύνταγμα όπου αλλάζω γραμμή για την αφετήρια (Αγ. Δημητρίος). Τρέχοντας έφτασα στο τσακ το τελευταίο μετρό για εκεί και στα 10 βήματα ακούστηκε ο χαρακτηριστικός ήχος. Με μια γρηγοράδα σαν του Φλας μπήκα πάνω που έκλεισαν οι πόρτες! Ουφ λέω, θα φτάσω εκεί, παίρνω το αμάξι και γυρνάω... Περνάμε 6 σταθμούς, φτάνω στο τέρμα/αφετήρια... Και ξαφνικά!... αναβόσβησαν τα φώτα και το μετρό πήγαινε αργά αργά μέχρι που σταμάτησε ανάμεσα στην Δάφνη και Άγιο Δημήτριο. Έπαθα σοκ! Σηκώθηκαν οι υπόλοιποι άνθρωποι του βαγόνιου και ψαχνόμασταν στο σκοτάδι. Είχε κάτι φωτάκια έξω αλλά δεν αρκούσαν. Και ένιωθα την κλειστοφοβία μου να με κυριεύει, πήγα να ξεράσω, να λιποθυμήσω, δεν ξέρω τι... Και τότε άναψαν τα φώτα, ξεκίνησε πάλι και φτάσαμε στο τέρμα....... ΟΥΦ!!! Ευτυχώς είχα παρκάρει το αυτοκίνητο σε εμφανές σημείο 20 λεπτά πιο πέρα Razz Φούσκες έβγαλα γιατί φορούσα all stars! Ξεκίνησα με το αμάξι και άρχισα να σταυροκοπιέμαι για την ατυχία/τύχη μου... Επιτέλους!

Το καλό από όλα αυτά; Καθώς περίμενα στο φαρμακείο για τη σειρά μου, κοίταζα διάφορα και είδα ότι υπάρχουν και προφυλακτικά με γεύση σοκολάτα. Έτσι για να βλέπουμε την θετική πλευρά όλων των πράγματων! Smile Smile Smile

Ηθικό δίδαγμα: Την επόμενη φορά που θα συναντήσω τον Κώστα και τους άλλους θα ξεκινήσω 3 ώρες νωρίτερα! Smile

ΥΓ: Όλα αυτά είναι 100% αλήθεια! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 785
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010
    Τόπος : Μακεdoniα

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 10:11 am

Emena mou exei tyxei to idio alla den eftaiga egw...O pateras mou...Eixame paei sto Cosmos sti Thessaloniki kai afisame to autokinito kapou xommeno anamesa se posa alla...Otan vgikame apo to Cosmos pigame na vroume to autokinito alla o Pateras mou elege oti einai apo tin aristeri pleura...egw distaza dioti tou nomiza pws itan apo tin Deksia kai tou to eipa kiolas...telos pantwn lew tha kanw lathos ...Arxisame na psaxnoume tis seires me ta autokinita kai tpt...Arxisame na anusixoume...Kai lew...Loipon paidia tha xwristoume se omades gia na to vroume grigora...I mama mou me tin aderfi mou...o mpampas mou ..kai egw monos mou ...Psaxnoume psaxnoume psaxnoume..T-I-P-O-T-A...Eixa meinei...den mporei elega...ma den ginetai...I mana mou na me pairnei til kai na mou leei :Esuuuuu ftais pou mas eferes edw na pareis rouxa...Esuuuuu!!! Ekei ta pira...ekneuristika toso polu dioti lew, etsi kai exei ginei tpt egw tha tin plirwsw enw den ftaiw kiolas gt ama evlepe o mpampas mou se poia seira vriskomastan mia xara tha to vriskame...Ekeini tin stigmi fwnazei o Mpampas mou :MAS TO KLEPSANE...Lew: den uparxei periptwsi....De mporei na sumvei kati tetoio...DE TO DEXOMAI...kai arxisa na trexw opou na nai...Se mia stigmi skeftika...mwre tha paw apo tin deksia pleura...Kai pigainw ...stin prwti seira tpt...Na pigainw les kai kunigaw ton erwta tin zwis mou...xaxa..Stin deuteri omws ekei pou exw perasei 4 autokinita vlepw tsoup ena skoufaki na agnwfainetai(to eixa ksexasei sto pisw meros tou autokinitou) kai LEW NAIIIIII TO VRIKAAAA...YES YES YES YES YES YES....Les kai kerdisa to tzoker...entwmetaksu na me koitane kai eixan meinei kapws oi anthrwpoi...Meta tou fwnazw kai irthan...O mpampas mou den evgale kix...tpt...san katourimeni kota itan...

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 4:15 pm

Enta3ei.. mono pou fantazomai th skhnh me ton Leo na trexei panw katw gia na brei ena skoufaki! Razz lol hahahahahaha Razz Leooo mouu .. na to gyrizeis se video rr gia thn epomenh diafhmhsh ths SPRITE! Razz lol hahahahahhahaahhahahahahaha lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Pantws o mpampas 8eos! Razz Razz lol.. H mama akomh kalyterh! Razz Razz hahahaha

To idio mou legane otan eixame paei sto TALOS [emporiko sto hrakleio] De briskame parking pou8ena! Razz hahaha Eixame mpei se kinhsh mesa...ta ama3ia de kounousan! Razz Razz Laughing gia kana misawro ka8omastan me to car e3w apo to TALOS kai tpt ! Razz Razz Mexri pou h mana mou fwnaze gt de mporousame na fygoume apo peripou tis 9 to brady mexri tis 11 eimastan hrakleio mesa s'ena car kai mesa sthn kinhsh! Razz lol poly gelio! Razz Razz

Den einai wraia ta profylaktika me tis geuseis bre Dean, de sta synistw! Exclamation ! Razz Razz Epairne kai o bro mou kai mou eipe h gynaika tou oti 3eba4an kai lerw8hkan! Razz lol hahahaha What a Face What a Face

Tragiko to story sou! Razz Na bgaleis ta apomnhmoneumata tou Dean! Razz 8a'nai pio piasarika apo tou Makrygiannh! Razz hahahahahaha lol!
    PasX
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 298
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 6:16 pm

Κάτι τέτοιες ιστορίες Dean με αποθαρρύνουν απ'το να μείνω μόνιμα Αθήνα!! Στην Θεσσαλονίκη όση κίνηση και να έχει, με μια ώρα περπάτημα πας από τη μια άκρη της πόλης στην άλλη. Ρώτα τον Ματ να σου πει Razz Razz

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Τετ Μαϊος 19, 2010 11:36 pm

Έχει και τα καλά της η Αθήνα Razz Razz

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 785
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010
    Τόπος : Μακεdoniα

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Πεμ Μαϊος 20, 2010 2:38 pm

I love ATHINA!!!!! kai as exei polla pswnia... Razz Razz Razz

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Πεμ Μαϊος 20, 2010 3:14 pm

L3onardo01 έγραψε:I love ATHINA!!!!! kai as exei polla pswnia... Razz Razz Razz

An exei polla 4wnia h A8hna ti exete na peite gia tous Krhtes kai tous 8es/nikious dld??? Suspect Suspect

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Μαϊος 27, 2017 12:05 pm