Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Κυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Δευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Τρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Κυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Τετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Δευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 241

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η Makisplr93

Κοινωνικά/Οικογενειακά αποδεκτοί οι γκέι;

Μοιραστείτε

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 569
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010

Κοινωνικά/Οικογενειακά αποδεκτοί οι γκέι;

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 2:42 pm

Panos_Crete έγραψε:H synh8ismenh apanthsh apo thn parea! Auto to 8eteis 8ema pros syzhthsh alla de to proseggizeis ston eauto sou para se allo meros tou plh8ysmou pou isws de to 3eroun, alla eipes filos tous etC?! Basika, de mporeis na 3ereis pws 8'antidrasoun. Rolling Eyes an s'agapoun pragmatika kai einai alh8inoi filoi de 8a se afhsoun pote, an omws einai ena tsourmo hli8ioi-morfwmenoi str8 pou s'exoun konta tous gia to symferon tous..8a to diapistwseis legontas to! Smile Smile

Oso gia thn oikogeneia, polles einai oi manades pou dexontai ta gay/lesbian paidia tous. Alles pali to paizoun sklhres kai ta diwxnoun apo to spiti 'h t'apomakrynoun siga siga.Pisteuw omws oti ba8ia mesa tous ta agapoun para para para poly!
    Oi paterades einai periptwsara! As'tous.. egw ton diko mou oute na ton blepw de 8elw oute tpt sxetiko mazi tou..! omws leei oti 8a me sthri3ei se apofaseis mou...kati pou diafwnw! Egw skopeuw na tous to pw meta ta 18. apo kei kai pera de tous exw anagkh sto na me prostateuoun kai 3ekinaei h zwh mou.. etC pisteuw eprepe na symbainei se ka8e spiti!

Κοίταξε, έχεις δίκιο σε όλα που είπες, αλλά πιστέψε με, είχα ζήσει πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια επειδή δεν άκουγα πολύ καλά τότε και δεν με θέλανε για παρέα και έτσι έμαθα για τους χαρακτήρες κ.τ.λ. μέχρι την τρίτη δημ. που βρήκα τον σωστό φίλο με τον οποίο έχω επαφή ακόμα (όχι σεξουαλική, ευτυχώς δεν τον βλέπω αλλιώς) και είμαστε πολύ καλοί φίλοι. Αυτός σίγουρα θα με δεχόταν αλλά θα είχε "πληγωθεί" κάπως. Μετά την 4η δημ. αλλάξαμε σχολείο (πηγαίναμε σε ιδιωτικό που έκλεισε) και μετά βρήκα κάτι επιφανειακούς "φίλους" για το συμφέρον τους, να περνάνε καλά κ.τ.λ. αλλά το είχα καταλάβει και για αυτό δεν δέθηκα καθόλου. Ήρθε και η 1η Λυκείου, η χειρότερη εποχή για μένα, ήταν που μου άρεσαν κανονικά οι γυναίκες αλλά μετά διαπίστωσα ότι μου άρεσαν ΚΑΙ οι άντρες (είμαι αμφί) και έφαγα φρίκη. Δεν μπορούσα να το πιστέψω γιατί είχα περάσει τόσα και τόσα και τώρα και αυτό; Δεν μου άξιζε σίγουρα (όσοι με ξέρουν πολύ καλά, ξέρουν τι ζωή πέρασα). Βέβαια, δεν το θεωρώ άσχημα, ίσα ίσα που μου αρέσει αυτό που είμαι αλλά στην σκατοΕλλάδα και τους ψευτόρατσίστες/φασίστες τι να περιμένει ο γκέι/αμφι. Και έτσι, απέφυγα να κάνω παρέες με παιδιά που δεν με έλκυαν καθόλου σεξουαλικά (γιατί θα το μάθαιναν μάλλον καθώς θα τους κοιτάζω διαφορετικά κάποτε). Βρήκα παιδιά που μου άρεσαν πολύ σαν φίλοι και χαρακτήρα αλλά με έλκυαν και αλλιώς Sad Και έτσι δεν μπήκα στο κόπο να τους πλησιάσω. Και βρήκα ΤΟΝ φίλο, στην 2α Λυκείου, τον οποίο εμπιστεύομαι όλη μου τη ζωή, μου έχει σταθεί πάρα πολύ και είναι τρελός με τις γυναίκες. Φαντάζομαι δεν έχει και μεγάλο πρόβλημα με τους γκέι αλλά θα μπερδευτεί. Και ήρθε η Τρίτη Λυκείου μαζί με έναν άλλο παιδί και γίναμε τρεις κολλητοί φίλοι. Αυτός λοιπόν, απεχθάνεται τους γκέι αλλά γενικώς έχει πολύ καλή προσωπικότητα, χαρακτήρα και θέλω να εξακολουθήσω να του κάνω παρέα. Σε τέτοια θέματα υποστήριζα ως ένα σημείο τους γκέι γιατί αν το παράκανα θα με έβγαζαν έτσι και πάει, τελείωσα. Και η απάντηση του 2ου παιδιού; "Οι γυναίκες θεωρούν ότι όταν πας από πίσω είναι κάτι ντροπιαστικό και υποτιμητικό. Φαντάσου τώρα με τους άντρες. Φαντάζομαι άντρα να κάνει στοματικό έρωτα και θέλω να αυτοκτονήσω. Είναι επιλογή τους. Εγώ θα εξηγούσα αν ήταν φίλος μου, ότι δεν είναι στη φύση μου να κάνω παρέα με τέτοια παιδιά". Με πλήγωσε η απάντηση του αλλά άμα καθόμουν να του εξηγήσω για όλα αυτά, καθώς και ότι είμαι, θα σταματούσε να με βλέπει καν. Ο 1ος απλώς δεν θέλω να στεναχωρεθεί και τέτοια γιατί μέχρι τώρα (μάλλον λάθος κάνω) έδινα την εικόνα του str8 που δεν έχει πρόβλημα με τους γκέι. Είχα σχέσεις με γυναίκες, αλλά όχι με άντρες ποτέ, όσο και να το 'θελα. Και περάσαμε καλοκαίρια, διακοπές, σαββατοκυρίακα που όταν περνούσε μια γυναίκα, με σκουντούσε και έλεγε ψιθυριστά "την είδες; Κουκλάρα έτσι;" και μπαίνω σε αμηχανία καθώς συμφωνώ μαζί του, γιατί προτιμώ πλέον περισσότερο τους άντρες. Και ήρθε η σχολή τώρα, μπήκα σε νέα παρέα, δεν ξέρω ακόμα την γνώμη τους για όλα αυτά, καθώς και ένας από αυτούς δεν ακούει πολύ καλά όπως κι εγώ άλλωστε και είναι ανοιχτός σε αυτά τα θέματα καθώς η κολλητή φίλη του είναι λεσβία. Θέλω να του το πω αλλά με το ζόρι κρατιέμαι. Ίσα που τον γνωρίζω 1.5 μήνα και έχουμε τόσα κοινά. Δεν θέλω να τον χάσω. Επίσης, λες για φίλους που δεν θα αφήσουν ποτέ γκέι φίλους αλλά σκέψου το ως εξής: "Αν αυτός είναι γκέι, μήπως μου κάνει παρέα επειδή του αρέσω; Μήπως με παρενοχλήσει;". Βέβαια, θα τους σεβόμουν, και ούτε τους βλέπω με τίποτα κάτι παραπάνω από κολλητούς μου φίλους αλλά ποιος να το πιστέψει;
    Κατάλαβες Πάνο;

Και η μάνα μου είναι έτσι όπως το λες, αλλά στην 1η Λυκείου της το είπα και φάνηκε πως στεναχωρέθηκε πάρα πολύ γιατί πάνω που έστρωνα τα προβλήματα της ζωής μου, έγινε και αυτό. Αλλά μετά το σκέφτηκα και το έπαιξα έτσι δηλαδή "μου αρέσουν τα μπράτσα στους άντρες, τα μαλλιά τους" και με ρώτησε "δεν σκέφτεσαι ότι κάνεις σεξ μαζί τους;" και της απάντησα όχι (στα ψέματα βέβαια) και καταχάρηκε. Και πριν 2 μήνες, είχα μπει σε ένα γκέι σάιτ για να διαβάσω κάτι άρθρα, και ενώ είχα βγει βόλτα και άφησα τον υπολογιστή ανοιχτό (ξεχνώντας να κάνω εκκαθάριση ιστορικού) και ήθελε η μητέρα μου να δει τα email της (η μοναδική από την οικογένεια που δεν έχει υπολογιστή και δεν θέλει να έχει, απλώς λίγο ίντερνετ μια στις τόσες) και είδε στο ιστορικό καθώς πληκτρολογούσε το σάιτ της και τα είδε και φρίκαρε. Και όταν γύρισα με ρώτησε αν είμαι και λοιπά (γύρισα το επόμενο πρωί, ξενύχτησα σε κλαμπ) και φάνηκε ότι είχε κλάψει πολύ. Και αστραπιαία της είπα ότι ενώσω γνώρισα νέα παρέα (τότε) και λέγαμε για τους γκέι και λέγανε ότι είναι ντροπιαστικό κ.τ.λ. (καμία σχέση όμως, ήταν ψέμα μου για να καλυφθώ) και ήθελα να δω πως είναι και ότι δήθεν ξενέρωσα πολύ άσχημα και ανακουφίστηκε.

Τώρα, ο πατέρας μου είναι παλαιομοδίτης, μεγάλωσε σε χωριό της Λέσβου (η καταγωγή μας από εκεί είναι) και τηρεί τα παλιά ήθη σαν μεγάλος άντρας. Περιμένει από μένα (δυστυχώς) παιδιά που θα πάρουν το όνομα του, θα πρέπει να τον τιμήσω κ.τ.λ. Δεν θέλω να παντρευτώ ούτε νωρίς, ούτε αργά, ούτε ποτέ για χάρη του (συνέχεια τσακώνομαι μαζί του για πολλάαααα θέματα) επειδή άμα γινόταν αυτό, θα ήθελα να εκτονωθώ και με τα δύο φύλα. Αλλά θα δείξει και προς το παρόν είμαι λίγο στα όρια να το πω στην μητέρα μου αλλά άμα είναι να κάνω κάτι τέτοιο, θα γίνει στα 25+ που θα έχω πτυχίο, δουλειά, σπίτι, αυτοκίνητο και μετά ό,τι γίνει. Κι εγώ, Πάνο, σκεφτόμουν να τους το πω στα 18 μου, δηλ. πέρσυ αλλά αν με διώξουν, πως θα ζήσω ρε φίλε; Σε μικρό διαμέρισμα, να παρατήσω τις σπούδες μου, να δουλέψω σερβιτόρος και γενικά δύσκολη ζωή; Για αυτό κάνε ό,τι σου είπα ότι θα κάνω και μετά πες ό,τι θες. Προς το παρόν μην αφήνεις υπόνοιες ότι είσαι ή πες τουλάχιστον ότι τα ζήτησες/έφτιαξες με κάποια γιατί νομίζω πως οι Κρητικοί έχουν μεγάλο θέμα με αυτό.

Τέλος (μακροσκελή έκθεση έγραψα), οι λεσβίες είναι πιο αποδεκτές και είναι τυχερές. Επειδή δεν έχουν πρόβλημα να πάνε και με άντρες, ακόμα και με γκέι. Οι άντρες όμως... Γιατί να γίνεται αυτό; Sad

Άντε, πολλά έγραψα Razz
    Mat
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 500
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2010
    Τόπος : Athens

Απ: Κοινωνικά/Οικογενειακά αποδεκτοί οι γκέι;

Δημοσίευση  Mat Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 3:02 pm

K egw dn to exw pei se kanena, pisteuw i mitera m tha eixe tn antidrasi tis dikis s, stn patera m dn tha to elega pote, stn parea m(oxi se auti apo tn strato) isws na to pw suntoma...

kala, oi lesvies einai alli fasi! Razz
    re c, k enas gay mporei na paei me gunaikes an thelei, dn einai auto to provlima!

????????
    Επισκέπτης

aaaaaaaax!!

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 3:15 pm

[Oute ek8esh gia panelladikes na'grafes! Razz Laughing haha lol! ]

Anyway.. sou eipa kai pio prin otan oi an8rwpoi einai swstoi filoi kai se agapoun pragmatika 8a katsoun na to syzhthsoun mazi sou xwris na enoxlountai opws egine kai se mena! egw to eipa prwta sthn kollhth mou h opoia twra paei 1h lykeiou! Sthn arxh ths to eipa siga siga "maraki mou 3ereis ti anakalyptw pio poly ton eauto mou kai m'aresoun kai t'agorakia " .. H APISTEUTH APANTHSH ths kollhths mou Razz : " Bravo panagiwth mou! Smile xairomai Smile na mou gnwriseis kai t'agori sou Exclamation Exclamation Exclamation " lew e? :S kati paizei edw! telika omws htan para poly aneth, me sthrize se ka8e apofash kai me symoubeleue opws kanei kai shmera. meta to eipa stis 2 pio kales mou files io opoies einai mises skotsezes kai einai pio anetes m'auta ta 8emata! Sthn mia to esteila se sms, de mporousa na ths to pw katamoutra, kollousa.. meta omws h allh rwtouse ti egine kai ti egine Question telika ths to eipa... meta apo kairo 8a ebgaina m'ena agori [o PasX ton 3erei..] efera 2 files mou (aples tote meta ginane kollhtes)de tous eipa tpt.. apla oti 8a bgainame m'ena filo mou pou hr8e na dei thn kopela tou ta'xa mou kai dh8en! anyway pernane oi meres egw 3anabre8hka me to paidi... pernane mhnes.. mou leei h marw.. (h mia apo tis 2 files pou hr8an mazi sto rantebou) ti kanei o george Question (to agori mou tote - ypoti8etai den anoigw tetoio 8ema twra) lew ok einai..tote phra thn apofash..ths lew na ston gnwrisw kalytera filaei wraia.. mou leei pou to 3ereis lew ton filisa..to phre para poly xalara ki auth kai mou leei aaaa nicee bravo! Smile kai xairotan rr paidi mou! pernane ki autes oi meres erxetai o noembrhs tou 2008.. tote eixa perasei asxhmes meres kai eixa xarakwsei ena X panw stis flebes mou {nai ekana kai tetoies malakies twra tis eko4a cyclops ) [sorry pou arghsa ekana ena kafe hehe Razz ] loipon synexizw... tote loipon, mia filh mou briskei sto kinhto mia foto dikia mou kai enos agoriou kai eixa grapei X+P <3 kardoules kai mlkC.. auth loipon konte4e n'autoktonhseii!! affraid arxise na fwnazei klp .. mou leei plaka mou kaneis ki arxise ki eklaige.. oxi esu oxi esu kai alla polla..tespa...ths e3hghsa ki ola einai mia xara.. twra exei ftasei na mou leei [ekana sxesh me kopela prosfata gia na peiramatistw] rr anwmale me kopela phges?! Very Happy kai einai teleia! Razz haha perase ki auto..meta to kalokairi katebainw gia kafe me thn parea mou [ola koritsia panta] kai th deuterh kopela pou eixe er8ei sto rantbou tote, thn stella.. ths to lew.. kai trabouse ta mallia ths..eixe meinei me to milkshake sto larygga Razz eleoC eixa gelasei para poly! Razz to 3eperase an kai twra einai ligo 3ereis kapws otan milaw gia gay stuff mprosta ths, alla de me noiazei! autoi oloi 3eroun.. kapoia allh filh mou to ema8e apo enan malaka pou me parakolou8ouse kai mou leei gt de mou to eipes egw eimai leei ok de me peirazei! Fetos omws, h mia apo tis 2 skotsezes mou 3efournizei oti einai lesbia!! Razz haha teleia lew edw eimaste!! Very Happy eimaste kai oi 2 perifanoi kai pername panta gamata Razz ahdiazw ligo me tis lesbian tsontes pou 4iloblepei Razz Laughing alla de peirazei! Very Happy thn agapaw trela!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Telika, oles mou oi files einai ok mazi mou tis agapaw kai m'agapane kai panta 8a eimai konta tous gia oti 8eloun!!

Auto einai alh8inh filia gia mena! auto ennow! ! Smile Smile

Gia tous goneis twra!!! Exclamation
    Olh mou h oikogeneia einai tromeroi ratsistes, de fantazesai..mono h gynaika tou enos aderfou mou tous sthrizei opws ki egw kai ths exw pei oti eimai fan tous kai ths deixnw siga siga ton alh8ino mou eauto ki oxi ton "str8"!

Sthn mama sou nomizw 8a'prepe na to eixes pei tote..htan eukairia kai h katallhlh stigmh gt 8a pa8aine ena SOK Razz twra an ths to peis meta apo kairo isws na pei oti de thn empisteuesai, oti de thn agapas kai 1002.. oti eisai 4euths kai diafora alla! gi'auto de 8elw na perimenw egw! Htan h katallhlh stigmh kai pisteuw mexri ta 25 sou pou skeftesai na tous to anakoinwseis, oti 8a to eixe synhdhtopoihsei xwris na exei twra kanena problhma! Smile Smile Ti na sou pw Question Auto einai dikh sou apofash kai sou lew th gnwmh mou!

Oso gia to mpampa, oloi etC einai...8eloun tous gious tous ka8hghtes-giatrous-oikogeneiarxes-antrakles kai polla alla synafh twn str8! omws de 3eroun pragmatika oti s'ola auta panta kapou einai enas gay, opote as afhsoun tis oikogeneies kata meros! Egw de skopeuw pote na pantreutw eite gay pou eimai, eite str8 an hmoun! to 8ewrw mia desmeush xwris nohma! Ston mpampa sou na katseis na to e3hghseis.. an de se dextei "me'geia ntou me xara ntou" pou lene ki edw sthn krhth [de 3erw an to lene ekei] .. Egw auto 8a kanw , egw apofasizw gia th zwh mou.. peran symboulwn pou 8a mou dwsoun me th 8elhsh tous 'h tous to zhthsw egw..de 8elw kamia dikh mou metaxeirhsh 'h koumanto ths zwhs mou apo merous tous..oute ston sexoulaiko-proswpiko tomea oute ston idiwtiko..!! Smile Smile

Auta eixa na pw! Smile

Very Happy

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 6:42 pm

Πολύ χαριτωμένο όσον αφορά τους φίλους σου και πραγματικά σε ζηλεύω σε αυτό το τομέα αλλά πολύ μικρός το διαπίστωσες ότι είσαι. Εγώ δεν το είχα πολυκαταλάβει στα 16, αλλά στα 17 το αποδέχτηκα...
    Ξέρω ένα παιδί που είναι γκέι, γνωστός απλά (πήγαινε σε άλλο τμήμα από το γυμνάσιο και το Λύκειο όσο πήγαινα σχολείο), φαίνεται ότι είναι (είναι κάπως θηλυπρεπής και σπανός) στα μέτρα για τον PasX και για σένα (twink αλλά μελαχρινός Razz ) πράγμα που σημαίνει ότι δεν μου αρέσει καθόλου αλλά θα 'θελα να του μιλήσω για όλα αυτά αλλά φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι γκέι και θα βγω μαλάκας σε αυτή τη υπόθεση. Είναι ευρέως γνωστό ότι τα έφτιαξε με μια από τις κολλητές φίλες του που ήταν απουσιολόγος στο τμήμα μου (δεν έχουν μόνο οι γκέι κολλητές φίλες) αλλά χώρισαν μετά από 1 μήνα. Είχα να τον δω ένα χρόνο και τον είδα τυχαία στο μετρό όταν πήγαινα σχολή (όπου πάει και η μοναδική κοπέλα που είχε, στην ίδια τάξη στη σχολή είμαστε!) και εκεί που θα του έδινα χειραψιά, μου δώσε σμακ σμουτς στα μάγουλα όπως κάνουμε στις γυναίκες affraid Επομένως, λέτε να είναι; Λέω να το ψήσω σιγά-σιγά γιατί θέλω να μοιραστώ πράγματα και δεν αρκεί από εδώ και στον PasX (χωρίς παρεξήγηση Razz).
    Είμαι απεγνωσμένος. Και θέλω τόσο πολύ να το πω στους κολλητούς μου που οι μισοί δεν θα το πάρουν καλά και οι άλλοι θα στεναχωρεθούν πολύ ή θα απομακρυνθούν κάπως ή κάτι τέτοιο. Και έχουμε περάσει τόσα πολλά, τόσες στιγμές, και δεν θέλω να χάσω τέτοιες φιλίες που μάζεψα με τόση πολλή επιφύλαξη (είμαι πολύ ευαίσθητος σε αυτά).

Τώρα για τους γονείς, δεν με πίεσαν να κάνω κάτι που δεν θέλω, δηλαδή να διαβάζω, να επιλέξω σχολή, οικονομικά ήθελα και πήγα αλλά περιμένουν από μένα να φέρνω κοπέλες με το τσουβάλι (άσχετα που ξέρουν ότι τα είχα με μόνο 3 κοπέλες μέχρι τώρα Embarassed) και θα αφήσει υπόνοιες η όλη κατάσταση. Τέλος πάντων, τώρα προσπαθώ να τα βρω με μια από 2 κοπέλες που γνώρισα και μου αρέσει ο χαρακτήρας τους κ.τ.λ. ώστε να με αφήσουν ήσυχο σε αυτά (δεν σε βλέπω να βγαίνεις με κοπέλες, συνέχεια με φίλους βγαίνεις, μου λένε) και να κάνω και διπλή σχέση με άντρα (ΑΝ βρω) Razz
    Τώρα για τον γάμο, σκέψου όλες τις συνέπειες. Όχι το τώρα, θες να ζεις ελεύθερος κτλπ, λογικό. Αλλά μετά όταν γίνεις 70-80 χρονών, θα είσαι μόνος σου, με προβλήματα, και αν τα αδέρφια σου δεν είναι πάντα κοντά σου, ποιος θα σε βοηθάει;

Είναι τόσα πολλά που δεν έχω σκεφτεί τι θα κάνω και δεν τα έχω συνειδητοποιήσει. Να ναι καλά ο PasX που έβαλε το site στο status τοu msn του και τον ρώτησα αν είναι κτλ και σας βρήκα και επιτέλους ανοίγομαι λίγο Smile

????????
    Επισκέπτης

eleoCC!!! :P :P :P

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 11:16 pm

Dean έγραψε:Πολύ χαριτωμένο όσον αφορά τους φίλους σου και πραγματικά σε ζηλεύω σε αυτό το τομέα αλλά πολύ μικρός το διαπίστωσες ότι είσαι. Εγώ δεν το είχα πολυκαταλάβει στα 16, αλλά στα 17 το αποδέχτηκα...
    Ξέρω ένα παιδί που είναι γκέι, γνωστός απλά (πήγαινε σε άλλο τμήμα από το γυμνάσιο και το Λύκειο όσο πήγαινα σχολείο), φαίνεται ότι είναι (είναι κάπως θηλυπρεπής και σπανός) στα μέτρα για τον PasX και για σένα (twink αλλά μελαχρινός Razz ) πράγμα που σημαίνει ότι δεν μου αρέσει καθόλου αλλά θα 'θελα να του μιλήσω για όλα αυτά αλλά φοβάμαι μήπως τελικά δεν είναι γκέι και θα βγω μαλάκας σε αυτή τη υπόθεση. Είναι ευρέως γνωστό ότι τα έφτιαξε με μια από τις κολλητές φίλες του που ήταν απουσιολόγος στο τμήμα μου (δεν έχουν μόνο οι γκέι κολλητές φίλες) αλλά χώρισαν μετά από 1 μήνα. Είχα να τον δω ένα χρόνο και τον είδα τυχαία στο μετρό όταν πήγαινα σχολή (όπου πάει και η μοναδική κοπέλα που είχε, στην ίδια τάξη στη σχολή είμαστε!) και εκεί που θα του έδινα χειραψιά, μου δώσε σμακ σμουτς στα μάγουλα όπως κάνουμε στις γυναίκες affraid Επομένως, λέτε να είναι; Λέω να το ψήσω σιγά-σιγά γιατί θέλω να μοιραστώ πράγματα και δεν αρκεί από εδώ και στον PasX (χωρίς παρεξήγηση Razz).
    Είμαι απεγνωσμένος. Και θέλω τόσο πολύ να το πω στους κολλητούς μου που οι μισοί δεν θα το πάρουν καλά και οι άλλοι θα στεναχωρεθούν πολύ ή θα απομακρυνθούν κάπως ή κάτι τέτοιο. Και έχουμε περάσει τόσα πολλά, τόσες στιγμές, και δεν θέλω να χάσω τέτοιες φιλίες που μάζεψα με τόση πολλή επιφύλαξη (είμαι πολύ ευαίσθητος σε αυτά).

Τώρα για τους γονείς, δεν με πίεσαν να κάνω κάτι που δεν θέλω, δηλαδή να διαβάζω, να επιλέξω σχολή, οικονομικά ήθελα και πήγα αλλά περιμένουν από μένα να φέρνω κοπέλες με το τσουβάλι (άσχετα που ξέρουν ότι τα είχα με μόνο 3 κοπέλες μέχρι τώρα Embarassed) και θα αφήσει υπόνοιες η όλη κατάσταση. Τέλος πάντων, τώρα προσπαθώ να τα βρω με μια από 2 κοπέλες που γνώρισα και μου αρέσει ο χαρακτήρας τους κ.τ.λ. ώστε να με αφήσουν ήσυχο σε αυτά (δεν σε βλέπω να βγαίνεις με κοπέλες, συνέχεια με φίλους βγαίνεις, μου λένε) και να κάνω και διπλή σχέση με άντρα (ΑΝ βρω) Razz
    Τώρα για τον γάμο, σκέψου όλες τις συνέπειες. Όχι το τώρα, θες να ζεις ελεύθερος κτλπ, λογικό. Αλλά μετά όταν γίνεις 70-80 χρονών, θα είσαι μόνος σου, με προβλήματα, και αν τα αδέρφια σου δεν είναι πάντα κοντά σου, ποιος θα σε βοηθάει;

Είναι τόσα πολλά που δεν έχω σκεφτεί τι θα κάνω και δεν τα έχω συνειδητοποιήσει. Να ναι καλά ο PasX που έβαλε το site στο status τοu msn του και τον ρώτησα αν είναι κτλ και σας βρήκα και επιτέλους ανοίγομαι λίγο Smile

Prwton, paidia epitelouuuuuuus den exw kanena idio gousto me ton PasX! Razz Razz eleoC!!!!!! Razz hahaha
    Deuteron, pissteuw 8a ta katafereis me tous/tis filous/files sou kai sto euxomai! an endiaferontai pragmatika gia ton konstantino ton filo tous 8a meinoun dipla sou. De 3ereis pote an einai gay 'h oxi..:S ki egw thn epesa s'ena kounisto kai mono pou de me 3emalliase h kopela tou [ h paliotsoula pou na thn parei o diaolos mou'fage ton gkomeno Mad Mad Mad } kai kapoioi str8 megalyteroi erxontai kai me mats mouts pou les Razz haha .. de shmainei kati auto..anoi3ou ligo..siga den einai kati tromero.. de 8a se kremasei to paidi!! Bebaia einai ena plus oti kounietai ligaki! :)Kane kinhsh de xaneis tpt!! Exclamation
    Telos, den exw kanena problhma me th mona3ia, thn exw synh8isei kairo twra opote de m'enoxlei! kai de 8elw kanenan panw apo to kefali mou thn wra pou 8a pe8anw! 8elw na pe8anw monos mou xwris na me lypatai kaneis!! de 8elw konta mou thn wra pou 8a pe8anw an8rwpous pou na m'agapoun gt 8a plhgw8oun otan pe8anw!! Rolling Eyes Rolling Eyes Neutral Rolling Eyes Neutral Rolling Eyes Rolling Eyes otan pe8anw 8elw na to ma8oun oi ex8roi mou gia na tous kanw xaroumenous!
    Very Happy

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 12:40 am

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έγραψες φίλε!
    Εννοείται πως το ματς μουτς το κάνουν μεγάλοι, οι νονοί μου, με τον πατέρα μου στην ανάσταση-Πρωτοχρονιά, οικογενειακούς φίλους κτλ. Εκεί εντάξει. Αλλά με παιδιά 18-19 χρονών είναι ΠΟΛΥ εκτός!! Τέλος πάντων, το έχω πάρει απόφαση και θα προσπαθήσω να έρθω σε επικοινωνία μαζί του. Να 'σαι καλά Very Happy

????????
    Επισκέπτης

aax! :P hehe

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 2:44 am

Dean έγραψε:ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έγραψες φίλε!
    Εννοείται πως το ματς μουτς το κάνουν μεγάλοι, οι νονοί μου, με τον πατέρα μου στην ανάσταση-Πρωτοχρονιά, οικογενειακούς φίλους κτλ. Εκεί εντάξει. Αλλά με παιδιά 18-19 χρονών είναι ΠΟΛΥ εκτός!! Τέλος πάντων, το έχω πάρει απόφαση και θα προσπαθήσω να έρθω σε επικοινωνία μαζί του. Να 'σαι καλά Very Happy

haha panta baby Razz I love you Wraia xairomai!
    Mailo®
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 65
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010

Δημοσίευση  Mailo® Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 9:09 pm

- Διαβάζω προσεκτικά αυτά που γράφουν οι Dean και Panos_Crete.

-Μου θυμίζουν πολύ τον εαυτό μου όταν είχα κι εγώ τις ίδιες ανασφάλειες και φοβίες. Μου θυμίζουν αυτά που έζησα ο ίδιος όταν το είπα στα αδέρφια μου και τη μητέρα μου αλλά και το αγόρι μου όταν το είπε στους δικούς του κατόπιν δικής μου παρότρυνσης. Δεν πήγε όπως τα περιμέναμε. Αλλά θα μπορούσε να είναι και χειρότερα. Σήμερα όμως ευτυχώς όλα είναι μια χαρά.

-Παιδιά όσον αφορά τους γονείς… Μην τους το πείτε εάν δεν είστε σίγουροι ότι θα σας στηρίξουν. Κι εγώ πίστευα ότι το να γνωρίζουν οι γονείς είναι ότι καλύτερο γιατί έτσι το παιδί θα έχει μια πολύ δυνατή υποστήριξη από την οικογένεια. Όμως έκρινα μόνο από τη δική μου περίπτωση. Δυστυχώς ειδικά στην Ελλάδα οι γονείς είναι πολύ πίσω σε κάτι τέτοια. Δεν υπάρχει παιδεία και αντίθετα υπάρχει αρκετό σκοτάδι, προκατάληψη και μίσος για τους gay κυρίως από την εκκλησία.

-Υπάρχει γραμμή υποστήριξης για νεόυς-ες ομοφυλόφιλους (εφήβους) στην οποία μπορείτε να μιλήσετε με ψυχολόγους. Αυτό που θα σας ρωτήσουν πρώτα απ’ όλα είναι το γιατί θέλετε να το πείτε στους γονείς σας, μετά θα σας ρωτήσουν ποιες είναι οι απόψεις τους στο θέμα και αν τους έχετε ακούσει να εκφράζουν ανοιχτά τις απόψεις τους για τους gay και τέλος (επειδή συνήθως οι γονείς εκφράζονται αρνητικά … αναμενόμενο είναι άλλωστε) σε συμβουλεύουν να μην τους το πείς εάν δεν φτάσεις σε μια ηλικία 21-22-23 που θα είσαι πιο ανεξάρτητος και σίγουρος για την ταυτότητά σου ώστε να μην τους αφήσεις και περιθώρια «λάθους» αλλά και για να μην εξαρτάσαι από εκείνους.

-Dean, σε νιώθω πολύ καλά σε όσα περιγράφεις. Νιώθω το φόβο της απόρριψης, του χλευασμού της περιθωριοποίησης και όλα όσα ακολουθούν σαν συνέπειες μιας τέτοιας αποκάλυψης. Θα σου έλεγα να είσαι φειδωλός στις αποκαλύψεις σου. Κι αν αποφασίσεις να μιλήσεις να είσαι έτοιμος και για τα πιο άσχημα σενάρια. Θα ήταν προτιμότερο να βρείς ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ φίλο ΑΛΗΘΙΝΟ που να εμπιστεύεσαι και να του τα πείς παρά σε όλη τη παρέα. Και μην ξεχνάς πως ναι μεν μπορεί κάποιοι να φαίνονται άνετοι και ίσως μέσα τους να είναι, αλλά μπροστά στον κίνδυνο να τους «κακοχαρακτηρίσει» η παρέα που κάνουν παρέα με μια «αδερφή» θα κάνουν πίσω.

-Pano, είσαι σε πολύ καλύτερη φάση μιας κι έχεις τη Μαρία που μπορείς να μιλάς άνετα μαζί της κι εκείνη να σε ακούει και να σ’ έχει δεχτεί γι αυτό που είσαι. Σίγουρα αυτό δε σημαίνει πως έχεις τα προβληματά σου λυμένα. Κανείς μας δεν τα έχει λύσει όλα. Αλλά ρε παιδιά εντάξει έτσι είναι η ζωή. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα εκεί έξω που μπορεί κάποιος να μιλήσει και να μοιραστεί πράγματα μαζί τους. Αρκεί να τα βρείς και το Internet , ειδικά για εμάς είναι ίσως ο πιο καλός και αποτελεσματικός τρόπος αρκεί να χρησιμοποιηθεί σωστά και με ασφάλεια γιατί κυκλοφορούν και πολλοί «επιτήδειοι» εκεί έξω.

-Πολλά θέλω να γράψω αλλά δεν προλαβαίνω…Sad
    -Συγνώμη για το σύντομο και ίσως λίγο ασαφές μήνυμα.

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 9:35 pm

Mailo® έγραψε:
    - Διαβάζω προσεκτικά αυτά που γράφουν οι Dean και Panos_Crete.

-Pano, είσαι σε πολύ καλύτερη φάση μιας κι έχεις τη Μαρία που μπορείς να μιλάς άνετα μαζί της κι εκείνη να σε ακούει και να σ’ έχει δεχτεί γι αυτό που είσαι. Σίγουρα αυτό δε σημαίνει πως έχεις τα προβληματά σου λυμένα. Κανείς μας δεν τα έχει λύσει όλα. Αλλά ρε παιδιά εντάξει έτσι είναι η ζωή. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα εκεί έξω που μπορεί κάποιος να μιλήσει και να μοιραστεί πράγματα μαζί τους. Αρκεί να τα βρείς και το Internet , ειδικά για εμάς είναι ίσως ο πιο καλός και αποτελεσματικός τρόπος αρκεί να χρησιμοποιηθεί σωστά και με ασφάλεια γιατί κυκλοφορούν και πολλοί «επιτήδειοι» εκεί έξω.

-Πολλά θέλω να γράψω αλλά δεν προλαβαίνω…Sad
    -Συγνώμη για το σύντομο και ίσως λίγο ασαφές μήνυμα.

Katarxhn mh se peirazei pou den egra4es polla Smile htan poly safes to mhnyma sou kai me katatopise plhrws! H8ela na pw omws oti nai, pragmati eimai o pio tyxeros an8rwpos tou kosmou pou exw tetoies files! Smile Exclamation I love you Exclamation Laughing Very Happy Very Happy Oso gia auth th grammh, de to h3era :/ Neutral Rolling Eyes Bebaia, an xreiastw boh8eia exw kapoion poly kontino mou an8rwpo pou einai 4yxiatros opote pisteuw mporei na me boh8hsei kalytera! 8a to 4a3w to 8ema ligo kalytera gia na ma8w perissotera! Smile Euxaristw para poly! Smile
    Le Petit Jeux
    ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ!
    ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 114
    Τόπος : Θεσσαλονίκη - Αθήνα

Δημοσίευση  Le Petit Jeux Την / Το Κυρ Απρ 11, 2010 11:28 pm

Μιας και λέμε όλοι τις δικιές μας εμπειρίες, εγώ θα γράψω για μένα. Ευτυχώς οι κολλητές μου που τους το είπα και όσοι το έμαθαν πρόσφατα, το έχουν πάρει πολύ χαλαρά. Άτομα τα οποία θα είχαν πρόβλημα για μένα είναι μετρημένα. Dean, πολύ str8 το παίζει ο φίλος σου και δεν μας τα λέει καλά...

Ichigo
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  Ichigo Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 4:33 pm

Αυτά που είπες Mailo με κάλυψαν πλήρως. Καταλαβαίνεις λοιπόν, γιατί είμαι σε συνεχή επιφύλαξη μη αποκαλυφθώ αλλά είναι δύσκολο στη παραλία, ακόμα και στο σχολείο με τους καθηγητές, στο δρόμο, σε καφετερίες, κ.τ.λ. και θυσιάζω το "χάζεμα" μου όταν μου μιλάνε οι φίλοι μου. Θα δείξει... Προς το παρόν δεν νομίζω ότι είμαι σίγουρος πως θέλω να προχωρήσω σε σχέση με άντρες ακόμα. Όχι ακόμα pirat! Πιστεύω πως σε αυτή τη ηλικία οι στρεητ δεν το καταλαβαίνουν ακόμα. Ίσως τους πω σε 5-6 χρόνια που θα έχουν δει πολλά τα ματάκια τους. Οστόσο, οι 2 από όλους δεν έχουν πρόβλημα με τους γκέι αλλά είναι τρελοί γυναικάδες (άσχετο που δεν έχουν κάνει σεξ ακόμα και δεν έκαναν σχέση ως τώρα tongue) ενώ ο 3ος απλά δεν γνωρίζει κανέναν και τους κοροιδεύει περισσότερο. Είναι 100% στρέητ, όχι αστεία. Αλλά πολύ καλό παιδί και όλας απλά αυτό το υιοθέτησε από τα μεγάλα αδέρφια του. Και ο 4ος, τον γνωρίζω μόλις 2 μήνες περίπου και είναι απίστευτο παιδί. Θα γνωρίσω και την κολλητή του φίλη, που είναι γκέι και αυτή, και θα δω τι θα γίνει...
    Mailo®
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 65

Δημοσίευση  Mailo® Την / Το Δευ Απρ 12, 2010 7:14 pm

-Παιδιά χαίρομαι γιατί νομίζω καταλάβατε τι ήθελα να πώ εδώ...

Ούτε άγχος να σας πιάνει για το πότε και σε ποιούς θα το πείτε ούτε και έχετε και υποχρέωση να το κάνετε στο κάτω κάτω.

Αυτό όμως που έχετε υποχρέωση να κάνετε είναι να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ πάνω απ'όλους και όλα τον ΕΑΥΤΟ σας σε ΚΑΘΕ επίπεδο!!!

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Ιουλ 28, 2017 8:38 am