Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Κυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Δευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Τρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Κυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Τετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Δευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 241

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η Makisplr93

ORBITAL

Μοιραστείτε
    PasX
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 298
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

ORBITAL

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 6:03 pm

Ένα περιπετειώδες κομμάτι electronica από τους Orbital... ακούστε και τα The Girl With The Sun In Her Head και The Box (και γενικά όλο τον δίσκο "In Sides"!!)

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 91
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
    Τόπος : Athens-N.S.

Απ: ORBITAL

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 6:15 pm

Ένα έχω να πω ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΓΡΙΑ.
    Πρώτη φορά ακούω Orbital και έχω να πω ότι η μουσική τους είναι αρκετά καλή.
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 797
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη-Άνω Τούμπα

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 6:19 pm

Έτσι ρε!! Οι γκει ξερουμε να ακουμε μουσικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FreakFyk
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 58

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:28 pm

@elaris: vazeis tabeles...ginesai elafrws ratsisths...k straigth k gay k asexuals k bi, alla kai ta zwa akoune mousih...apla oxi polloi...pantou yparxoun k skoupidia...k sta plasmata ths fyshs...alla ekei anamesa exei k diamantia!
    Dystyxws den isxyei afto gia tous gay...k gia kamia allh kathgoria anthrwpwn, ap aftes p s aresi na tous xwrizeis...

elaris έγραψε:Έτσι ρε!! Οι γκει ξερουμε να ακουμε μουσικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:31 pm

...akouste k tous babades tous gia na mathete pws gennithike h electronica...

Litle fluffy clouds

quote="PasX"]Ένα περιπετειώδες κομμάτι electronica από τους Orbital... ακούστε και τα The Girl With The Sun In Her Head και The Box (και γενικά όλο τον δίσκο "In Sides"!!)
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:37 pm

FreakFyk έγραψε:...k straigth k gay k asexuals k bi,alla kai ta zwa akoune mousih ...

Εννοείς αυτό?:

Lol Razz

Έχεις δίκιο αλλά δεν νομίζω ο elaris το εννοούσε έτσι...

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:58 pm

ok...to dexomai...ti pisteveis oti ennoouse?

giannis έγραψε:
    FreakFyk έγραψε:...k straigth k gay k asexuals k bi,alla kai ta zwa akoune mousih ...

Εννοείς αυτό?:

Lol Razz

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 10:02 pm

k, oxi dn ennow afto...
    ennow oti polla zwa, perissotera kat analogia me tous anthrwpous, exoun thn evaisthisia n akousoun th mousiki...na thn akousoun k na tn prose3oun...na niwsoun synaisthimata logw twn hxwn pou eisvaloun ston egkefalo tous...pragma pou symvainei s olo k ligoterous anthrwpous...pou megalwnoun mathainontas n antistekontai sta - kathe eidous - e3wterika erthismata.

FreakFyk έγραψε:ok...to dexomai...ti pisteveis oti ennoouse?

giannis έγραψε:

Εννοείς αυτό?:

Lol Razz

giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 10:18 pm

Για πλάκα πόσταρα το βίδεον... κατάλαβα τι εννοούσες Razz Razz Razz Razz Razz

Όσο για το τι εννοούσε ο elaris εγώ το κατάλαβα ως εξής:

Η ελληνική κοινωνία τον έχει κάνει να πιστεύει υποσυνείδητα ότι οι gay είναι άχρηστοι και πρέπει να καουν στο πυρ το εξώτερον, και με αυτό το ποστ του θέλει να δείξει ότι και οι gay είναι "φυσιολογικοί" άνθρωποι με γούστο στην μουσική...
    πολύ φαντασία δεν έχω ο πούστης Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

EDIT: S 3EFYGE ENA ERWTHMATIKO META TN POUSTH... Twisted Evil
    ...H KANW LATHOS??? confused2

Τι λέω εγώ όμως... ας περιμένουμε την απάντηση του..

Έχει επεξεργασθεί από τον/την FreakFyk στις Τρι Ιουλ 06, 2010 10:46 pm, 3 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : Τα μογγολικά μου μέσα...)
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 11:41 pm

FreakFyk έγραψε:@elaris: vazeis tabeles...ginesai elafrws ratsisths...k straigth k gay k asexuals k bi, alla kai ta zwa akoune mousih...apla oxi polloi...pantou yparxoun k skoupidia...k sta plasmata ths fyshs...alla ekei anamesa exei k diamantia!
    Dystyxws den isxyei afto gia tous gay...k gia kamia allh kathgoria anthrwpwn, ap aftes p s aresi na tous xwrizeis...

λοιπον, δε βαζω ταμπελιτσες... ποτε μου δεν εβαζα. εννοουσα ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΚΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ οτι ξερουμε να ακουμε ΚΑΛΗ μουσικη... οταν λες σε καποιον οτι ΞΕΡΕΙ να ακουει μουσικη δεν εννοεις οτι εχει αυτια και ακουει αλλα οτι ακουει καλη μουσικη... τωρα τα γελαδια που κολλανε, δε καταλαβα....
    lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 11:44 pm

giannis έγραψε:Για πλάκα πόσταρα το βίδεον... κατάλαβα τι εννοούσες Razz Razz Razz Razz Razz

Όσο για το τι εννοούσε ο elaris εγώ το κατάλαβα ως εξής:

Η ελληνική κοινωνία τον έχει κάνει να πιστεύει υποσυνείδητα ότι οι gay είναι άχρηστοι και πρέπει να καουν στο πυρ το εξώτερον, και με αυτό το ποστ του θέλει να δείξει ότι και οι gay είναι "φυσιολογικοί" άνθρωποι με γούστο στην μουσική...
    πολύ φαντασία δεν έχω ο πούστης Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

EDIT: S 3EFYGE ENA ERWTHMATIKO META TN POUSTH... Twisted Evil
    ...H KANW LATHOS??? confused2

μου ξέφυγε το παραδέχομαι...

Τι λέω εγώ όμως... ας περιμένουμε την απάντηση του..
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 11:50 pm

ναι το καταλαβα οτι ειναι για πλακα... εννοουσα τα ζωα που ανεφερε ο κωστακης που κολλουσανε.... Twisted Evil Twisted Evil

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 8:50 am

loipon, an thymamai kala s exw syllavei 3ana gia ratsistikes syberifores enantia stous straight h toulaxiston gia merolhpsia apenanti stous mh gays...
    twra, to ti les esy oti kaneis, ligh shmasia tygxanei na exei apo emena...egw parathrw tis apopseis olwn kai ton tropo pou tis diatypwnoun. e, nai loipon, syxna dineis deigmata tetoia opws proeipa...
    akoma kai to "ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΚΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ οτι ξερουμε να ακουμε ΚΑΛΗ μουσικη" einai tabela k ypovoskwn ratsismos gia kathe allo plasma, ektos forum, gay - straight - anthrwpos h zwo...
    KAI, einai k psema...OXI, oi gays edw, DEN 3erroun n akoune kalh mousiki...k stn teliki, "ti einai kalh mousikh"? ...poios to krinei kai kathorizei poia einai kalh k poia kakh mousikh?
    gia thn apokatastash ths alitheias: oi gays, kata kanona einai anthrwpoi m anaptygmenes evaisthisies, syxna perissotero apo tous mh gays, pragma pou prokyptei ap thn diaforetikothta tous, thn aporipsi pou viwnoun, anagkh gia ekfrash twn synaisthimatwn tous me diaforetikous tropous ap aftous pou epitasoun oi domes ths koinwnias synithws. afto den shmainei oti OLOI einai evaisthitoi, oute oti oloi ekfrazontai kai niwthoun mesa ap ti mousiki. opws dn shmainei oti oi ypoloipoi, oi mh gays, dn exoun evaisthisies kai dn boroun na einai "anoixtoi" synaisthimatika, se poikila ertethismata, syberilamvanomenhs kai ths mousikhs...oi pio pathiasmenoi, psagmenoi, "mystes" ths mousikhs p exw gnwrisei, einai straight(paradeigma apo proswpiki ebeiria einai, oxi kanonas).
    opws etyxe edw na yparxoun k 2 gays p akoune k ktlvnoun ti akoune, dinontas thn apaitoumenh prosoxh, etsi yparxoun k opoudhpote allou.
    ...to idio kai sta zwa...afto ennoousa otan anaferthika sta zwa prin...kai gia na mn ginomai ratsisths k egw, isxyei kai gia ta fyta...kai gia tis petres akoma...oloi k ola katw ap tn idio hlio gennithikame kai porevomaste...

ps: sorry gia ta greenglish, den eixa skopo na grapsw tosa polla otan 3ekinhsa k exw periorismeno xrono gia na to grapsw olo ap thn arxh!

elaris έγραψε:ναι το καταλαβα οτι ειναι για πλακα... εννοουσα τα ζωα που ανεφερε ο κωστακης που κολλουσανε.... Twisted Evil Twisted Evil
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 11:38 am

λοιπον, το θεμα εχει παρει υπερβολικη εκταση, επειδη εγω ειπα μια μαλακια.... για να ηρεμησουμε λιγο... επειδη εχω ακουσει τη μουσικη που εχει ανεβασει ο καθενας μεσα, διοτι ολοι λιγο πολυ εχουν προτινει καποιες μουσικες επιλογες, ειπα οτι οσους ξερω εδω ακουν καλη μουσικη... ειναι ρατσιστικο αυτο; ειπα μια αληθεια επειδη ξερω πανω κατω τι ακουει ο καθενας εδω μεσα. δεν απεκλεισα οσους ειναι εξω απο το φορουμ. ολα αυτα τα ειπες εσυ...

και οσο για τα αλλα ρατσιστικα που λες οτι εχεις εντοπισει να λεω, το να ξερω και να θελω να υπερασπιζομαι τα δικαιωματα μου δε νομιζω να ειναι ρατσιστικο. και επισης με χρησιμοποιεις τοσο βαρυγδουπες εννοιες, γιατι δειχνεις να παιρνεις παρα πολυ σοβαρα τα οσα λεγονται εδω μεσα... για μουσικη μιλαμε, μην αρπαζεσαι με το παραμικρο και επισης δε νομιζω να σε εβαλε κανενας να "συλλαμβανεις" τον καθενα για οτιδηποτε...

κριμα και σε ειχα συμπαθησει...

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 1:19 pm

Endiaferon eidos PasXoulh, epitelous 3efeugeis apo to Metal! Razz haha

Xwsta Lefterhhhh!!! Egw mazi sou agorinara mou!! cheers cheers
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 1:27 pm

Panos_Crete έγραψε:Endiaferon eidos PasXoulh, epitelous 3efeugeis apo to Metal! Razz haha

Xwsta Lefterhhhh!!! Egw mazi sou agorinara mou!! cheers cheers

hahahahahahahaha
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 1:33 pm

PEACE guys....
    PasX
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 298
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 4:18 pm

Panos_Crete έγραψε:Endiaferon eidos PasXoulh, epitelous 3efeugeis apo to Metal! Razz haha

Χαχα... τους Orbital (και άλλα πολλά) τους ακούω από τότε που βγήκε αυτός ο δίσκος (1996) οπότε το έχεις χάσει το "επιτέλους" για λίγο Laughing Twisted Evil Razz Cool
    Θα βάλω κι άλλα αφού σ'άρεσε
    Very Happy

????????
    Επισκέπτης

Δημοσίευση  ???????? Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 4:19 pm

Na mou dwseis to Journal sou na mh kanw la8h! Razz hahaha

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Οκτ 20, 2017 7:03 am