Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Κυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Δευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Τρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Κυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Τετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Δευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 240

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η mariosbi

Koop

Μοιραστείτε
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 91
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010
    Τόπος : Athens-N.S.

Koop

Δημοσίευση  giannis Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 5:55 pm

Οι Koop είναι ένα συγκρότημα ηλεκτρονικής τζαζ μουσικής από την Σουηδία. Τους ακούω εδώ και χρόνια, μάλιστα πριν κάνα 3 χρόνια κάτι είχε πάρει το αυτί μου ότι είχαν περάσει από την Ελλάδα.
    Το πιο γνωστό τους κομμάτι είναι το Island Blues το οποίο είναι κορυφαίο,το κλιπ είχε γυριστεί στην διάσημη Μονμάρτρη της Γαλλίας.

Πάρτε λίγο ακόμα υλικό:

Η μουσική τους είναι σε κάνει να ταξιδεύεις αλλού...
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 797
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη-Άνω Τούμπα

Απ: Koop

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 9:08 pm

υπεροχα κομματακια.... ολα κατι θυμιζουν αλλα δε τα ξερω... αλλα ειναι φαμιλιαρ
    ωραια μουσικουλα ακους...
    PasX
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 298
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση  PasX Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 9:14 pm

Δεν είναι ακριβώς το στυλ μου, αλλά πολύ πιο ενδιαφέρον απτα συνηθισμένα trendy που ακούγονται στην ηλικία σου... Smile
    Τι άλλα πράγματα σου αρέσουν να ακούς;;
    Καλώς ήρθες btw! Very Happy Very Happy

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Δευ Ιουλ 05, 2010 9:29 pm

elaris έγραψε: ολα κατι θυμιζουν αλλα δε τα ξερω... αλλα ειναι φαμιλιαρ

Παίζουν συχνά σε διαφημίσεις και εκπομπές Wink
    Γενικώς ακούω ηλεκτρονική μουσική: roysopp,chemical brothers,Trentemoller και bjork.
    Μπορεί να σου φανεί περίεργο για την ηλικία μου αλλά λατρεύω την κλασσική μουσική, αγαπημένοι μου συνθέτες είναι ο Σοπέν και Τσαΐκόφσκι.
    Georgek
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 65
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010
    Τόπος : Kavala!

Δημοσίευση  Georgek Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 12:32 am

Ax to Island Blues einai yperoxo panta to akouga se diafimiseis kai dn hksera pws legotan Smile Se euxaristww Gianni Very Happy

FreakFyk
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 58

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 10:08 am

EPITELOUS!!!
    YPARXOUN K EFHVOI ME EGKEFALO K SYNAISTHIMATA, EVAISTHISIES K TOLMH NA EKFRASTOUN KAI NA NIWSOUN...H kati tetoio telospantwn...
    Bravo vre Giannh, me ekanes na pistepsw pws yparxei akoma elpida gia tis epomenes gennies...

@Pasx:...ta vlepeis? ...gia metra posoi pitsirikades kykloforoun edw, na kanoume mia statistiki, posoi stous posous akoune? ...gt oi perissoteroi h koufoi einai h dn exoun to katallhlo ergaleio gia na epe3ergastoun to shma...

@Giannh: ...apo klasikous, oi agaphmenoi m, einai o Ravel K o Mahler.
    o Tsaikovsky einai super...alla ola afta einai prwsopika gousta, h mousiki einai MIA k pantou vriskeis kai skoupidia kai diamantia...arkri na boreis na ta 3exwriseis!
    PasX
    Admin

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 10:27 am

FreakFyk έγραψε:

@Pasx:...ta vlepeis? ...gia metra posoi pitsirikades kykloforoun edw, na kanoume mia statistiki, posoi stous posous akoune? ...gt oi perissoteroi h koufoi einai h dn exoun to katallhlo ergaleio gia na epe3ergastoun to shma...

Ένας δεν είναι μόνο που δεν ακούει καλά;;; Twisted Evil Rolling Eyes (soz deanouko Razz)
    Τι να κάνεις, αν δεν ήταν έτσι δεν θα ξεχώριζαν οι εξαιρέσεις Smile

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 4:15 pm

PasX έγραψε:

That's a bitter truth my dear

The Moonbounce ένα άλλο ωραίο κομμάτι από Koop

Να και το αγαπημενο μου απο Röyksopp, κάποιοι βρίσκουν τρομακτικό το κλιπ
    Razz
    PasX
    Admin

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 5:58 pm

Πολύ ωραίο και το τραγούδι και το κλιπ... έχει metal αισθητική για αυτό τρομάζει. Razz Γενικά η Σκανδιναβία βγάζει πολύ καλή μουσική!
    Μοιάζει λίγο με Bjork η φωνή της.

ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 6:15 pm

καλε το πρωτο το ξερω... το δευτερο οντως θυμιζει μπιορκ... ωραια κομματακια
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 6:29 pm

Τότε θα ξέρεις και αυτό

Το άκουσα στην τηλεόραση μια φορά ως "χαλί" σε μια εκπομπή, δεν θυμάμαι πια εκπομπή όμως...

Πάρτε και το αγαπημένο μου τραγούδι της Björk, έχει και νόημα...

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 9:23 pm

...mlks les...tha s peiraze na htan o kanonas aftos k oi e3aireseis oi ypoloipoi? ...na tan 2 stous 100???
    e?
    ...egw tha hmoun efxaristhmenos kai me 50% - 50%...ade k me 30% oi filoi ths mousikhs!
    70% xrhstes mousikhs(gia diaforous logous) - 30% akroates(real)

PasX έγραψε:
    FreakFyk έγραψε:

Ένας δεν είναι μόνο που δεν ακούει καλά;;; Twisted Evil Rolling Eyes (soz deanouko Razz)
    PasX
    Admin

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 10:58 pm

FreakFyk έγραψε:...mlks les...tha s peiraze na htan o kanonas aftos k oi e3aireseis oi ypoloipoi? ...na tan 2 stous 100???
    e?
    ...egw tha hmoun efxaristhmenos kai me 50% - 50%...ade k me 30% oi filoi ths mousikhs!
    70% xrhstes mousikhs(gia diaforous logous) - 30% akroates(real)

Αν με πείραζε να έπαιζε και καλή μουσική στην τηλεόραση κτλ; Εννοείται πως όχι, αλλά ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για τα εύκολα...

ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τρι Ιουλ 06, 2010 11:34 pm

βασικα ειναι φτιαγμενος για τα δυσκολα, αλλα επιλεγει τα ευκολα...

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 9:06 am

..vre sy!...akous ti les?
    ...einai ftiagmenos gia ta dyskola alla epilegei ta efkola...gt epilegei ta efkola? ...k borouse na kanei alliws? ...einai fiagmenos gia na epilegei ta efkola...gft einai ftiagmenos...asxeta an polloi tha borousan na antape3elthoun k sta dyskola...ara?
    ...ara mallon eimaste ftiagmenoi g t efkola...

elaris έγραψε:βασικα ειναι φτιαγμενος για τα δυσκολα, αλλα επιλεγει τα ευκολα...
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 11:44 am

ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για να περναει δυσκολα στη ζωη του. να περναει απο κακουχιες, να συναντα συνεχως εμποδια. ειναι αναγκασμενος να δουλευει σκληρα, να σκεπτεται βαθια, να δεχεται σκληρα ερεθισματα και να ανταποκρινεται σε εκεινα. να ακουει σοβαρη μουσικη, να βλεπει σοβαρο θεατρο, σοβαρα εργα, να διαβαζει σοβαρα βιβλια, αλλα δε το κανει. προτιμα τον ευκολο τροπο. προτιμα να μη δουλευει, προτιμα να βλεπει σκουπιδια και μαλακιες στην τηλεοραση, να ακουει ευκολη, εμπορικη μουσικη, να βλεπει γελοιοτητες, να διαβαζει σκουπιδια του τυπου twilight, να ανυψωνει σειρες οπως η πολυκατοικια η ο λακης ο γλυκουλης, απλα και μονο για να μην κουραζει το μυαλουδακι του.

ο ανθρωπος ειναι γεννημενος για τα δυσκολα, αλλα προστιμαει τα ευκολα γιατι ειναι καλοπερασακιας....

υγ. εχεις εμπαθεια μαζι μου, δε μπορω να το εξηγησω αλλιως
    giannis
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 1:39 pm

elaris έγραψε:ο ανθρωπος ειναι γεννημενος για τα δυσκολα, αλλα προστιμαει τα ευκολα γιατι ειναι καλοπερασακιας....

Είναι η αρχή της ελαχίστου ενέργειας. Το κατάλοιπο του ζωώδους ενστίκτου της επιβίωσης, όσο λιγότερη ενέργεια καταναλώνεις τόσο πιο επιβιώσιμος είσαι...
    PasX
    Admin

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 4:26 pm

giannis έγραψε:
    Είναι η αρχή της ελαχίστου ενέργειας. Το κατάλοιπο του ζωώδους ενστίκτου της επιβίωσης, όσο λιγότερη ενέργεια καταναλώνεις τόσο πιο επιβιώσιμος είσαι...

Μήπως διαβάζεις Dawkins κι εσύ;; Very Happy Very Happy Razz

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 6:28 pm

PasX έγραψε:Μήπως διαβάζεις Dawkins κι εσύ;; Very Happy Very Happy Razz

Όχι δεν διαβάζω ακόμα, έχω βάλει στο μάτι μου το βιβλίο το εγωιστικό γονίδιο, αλλά αυτή την περίοδο είμαι σε Νίτσε φάση, θα ασχοληθώ μαζί του μόλις βρω χρόνο...

Μιας και το έφερε η συζήτηση, το μάθημα της βιολογίας και εγώ έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση. Στο μάθημα της έκθεσης μια φορά, έκανα παρομοίωση της μαζικοποίησης με την ομοιόσταση και η καθηγήτρια του φροντιστηρίου είχε φρικάρει γιατί το ανέλυα για τρεις παραγράφους. Χθες που πήρα τα αποτελέσματά των πανελληνίων φρίκαρα από την διάφορα στις βαθμολογίες, δηλαδή βιολογία κατεύθυνσης έγραψα 18,6,και βιολογία γενικής 18,8 ενώ μαθηματικά κατεύθυνσης 8,8, δηλαδή έλεος.Τα άλλα φυσιολογικά παιδάκια έγραψαν βαθμολογίες που κυμαίνονταν με διάφορα 3 άντε 4 βαθμούς αλλά εγώ ότι να΄νε. Με αυτά και με αυτά έβγαλα 15167 μόρια για το τρίτο πεδίο.
    PasX
    Admin

Δημοσίευση  PasX Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 7:23 pm

giannis έγραψε:
    Όχι δεν διαβάζω ακόμα, έχω βάλει στο μάτι μου το βιβλίο το εγωιστικό γονίδιο, αλλά αυτή την περίοδο είμαι σε Νίτσε φάση, θα ασχοληθώ μαζί του μόλις βρω χρόνο...

Μιας και το έφερε η συζήτηση, το μάθημα της βιολογίας και εγώ έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση. Στο μάθημα της έκθεσης μια φορά, έκανα παρομοίωση της μαζικοποίησης με την ομοιόσταση και η καθηγήτρια του φροντιστηρίου είχε φρικάρει γιατί το ανέλυα για τρεις παραγράφους. Χθες που πήρα τα αποτελέσματά των πανελληνίων φρίκαρα από την διάφορα στις βαθμολογίες, δηλαδή βιολογία κατεύθυνσης έγραψα 18,6,και βιολογία γενικής 18,8 ενώ μαθηματικά κατεύθυνσης 8,8, δηλαδή έλεος.Τα άλλα φυσιολογικά παιδάκια έγραψαν βαθμολογίες που κυμαίνονταν με διάφορα 3 άντε 4 βαθμούς αλλά εγώ ότι να΄νε. Με αυτά και με αυτά έβγαλα 15167 μόρια για το τρίτο πεδίο.

Νίτσε εε; Άλλο ένα χριστιανόπουλο εδώ Laughing lol!
    Δεν έχει τύχει να διαβάσω κάτι ολόκληρο, κάτι που πήγα να αρχίσω μου φάνηκε ότι απλά βρίζει τους παπάδες και βαρέθηκα Razz
    Μαζικοποίηση; Ομοιόσταση;; Ή θα ξέρω τους αγγλικούς όρους καλύτερα ή μάλλον απέχω πολύ απτο σχολείο πια Very Happy

ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  giannis Την / Το Τετ Ιουλ 07, 2010 7:53 pm

[quote="PasX"]
    giannis έγραψε:Νίτσε εε; Άλλο ένα χριστιανόπουλο εδώ Laughing lol! Δεν έχει τύχει να διαβάσω κάτι ολόκληρο, κάτι που πήγα να αρχίσω μου φάνηκε ότι απλά βρίζει τους παπάδες και βαρέθηκα Razz
    Μαζικοποίηση; Ομοιόσταση;; Ή θα ξέρω τους αγγλικούς όρους καλύτερα ή μάλλον απέχω πολύ απτο σχολείο πια Very Happy

Nietzche über alles τι λέμε τώρα... διάβασε το γενεαλογία της ηθικής πολυ καλο του βιβλίο... δεν βρίζει τους παπάδες Razz σε γενικές γραμμές διαφωνεί με την αντίληψη που έφερε ο χριστιανισμός ότι και καλά ο "καλός" δεν είναι ο όμορφος, ισχυρός και έξυπνος όπως ίσχυε στον μεσαίωνα αλλά ο ταπεινός και ευσεβής που δεν έχει φιλοδοξίες(τουλάχιστον αυτό είναι ένα από τα θέματα που πραγματεύεται στο παραπάνω βιβλίο).... γενικώς μην διαβάζεις αποσπάσματά βιβλίων δεν έχουν καμία σχέση με το βιβλίο το ίδιο.

Μαζικοποίηση είναι η συμπεριφορά τον ανθρώπων ως μάζα
    Ομοιόσταση είναι η ικανότητα ενός οργανισμοί να διατηρεί σταθερές τις συνθήκες του εσωτερικού του περιβάλλοντος ανεξάρτητα από τις εξωτερικές μεταβολές.--> Homeostasis

FreakFyk
    Admin

Δημοσίευση  FreakFyk Την / Το Πεμ Ιουλ 08, 2010 10:27 am

@elaris: ...protima ta efkola...borei na protima kati allo? einai sto xeri tou, elegxei tis protimiseis tou? afto rwtaw...gt an borei na tis elegxei, tote emeis p talaipwroumaste e3aitias aftwn exoume trelo vitsio.
    k gia poio logo na exw empatheia mazi s? dn s 3erw kan, dn exoume tpt na moirasoume...apla dn afhnw na pernan avasanistes apopseis.
    that s all!

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μαρ 26, 2017 7:03 pm