Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Κυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Δευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Τρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Κυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Τετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Δευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 240

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η mariosbi

I wαnt to tεll this !!!

Μοιραστείτε

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 785
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2010
    Τόπος : Μακεdoniα

I wαnt to tεll this !!!

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:09 pm

Loipon paidia edw kai poses vdomades provlimatizomai kapws perissotero kai skeftomai olo kai pio polu to endexomeno na pw stin mitera mou oti eimai GAY !! Tha elega "stous goneis" mou alla kalutera na min valw ton patera mou mesa giati to mono sigouro einai oti tha me kanei na niwthw mono lupi gia auto pou eimai, kati pou me megali prospatheia dextika kai agapisa !! De kserw an einai i katallili stigmi dioti tha paw triti lukeiou kai mporei na diataraxthoun oi sxeseis mas enw prepei na ginoun akoma kaluteres...I mitera mou alla kai o pateras mou exoun arketes upopsies kai i mama mou kathe fora pou vriskei eukairia rixnei mpixtes kai diafora eirwnika sxolia...p.x. giati de vlepeis podosfairo? Ola ta kanonika agoria vlepoun..Agori den eisai kai esu?...Twra tha mou peite kane upomoni na teleiwseis to lukeio kai meta ama thes tous to les, alla poaidia pragmatika exw aganaktisei ligo me auti ti katastasi...molis eleutherwthika apo auto to zugo tis arnisis exw arxisei kai lew psemata stous goneis mou gia na zisw auta pou thelw stin efiviki pswsopiki mou zwi...Psemata pou oute kai egw de mporw na suneiditopoihsw pws ta exw pei...Einai ena varos pou niwthw ....Ti na kanw...??? Na to kouvalaw gia akomi ena xrono i na to vgalw apo mesa mou kai as uparxoun sunepeies??? Neutral
    Mailo®
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 65
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2010
    Τόπος : Athens

Απ: I wαnt to tεll this !!!

Δημοσίευση  Mailo® Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:25 pm

Το να σου έλεγε κάποιος ΝΑΙ πέσ'το έτσι απλά είναι πολύ εύκολο.
    Για να δώσεις συμβουλές σε τέτοιο θέμα είναι μεγάλο ρίσκο ίσως και επικίνδυνο. Σίγουρα δεν πρέπει να πάρεις την όποια απόφασή σου απροβλημάτιστα ή παρορμητικά επειδή νιώθεις την ανάγκη να το πείς.
    Δεν ξέρω τους γονείς σου και τη γνώμη τους ή τη γνώση τους πάνω στο θέμα γι'αυτό και θα σου πώ να κάνεις το καλύτερο και πιό ασφαλές για εσένα τον ίδιο. Πρός το παρόν ΜΗΝ το πείς σε κανέναν !!!

Είσαι μικρός ακόμα και θα αμφισβητήσουν σίγουρα αυτό που θα τους πείς. Το πιθανότυερο είναι να επειχειρήσουν να σε τρέξουν σε ψυχολόγο κλπ.

Η γνώμη ψυχολόγων στο κέντρο συμβουλευτικής gay εφήβων είναι να μην το πούν στους γονείς τους αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος όχι τουλάχιστον πρίν την ηλικία των 21 -24 ετών.

Δε προλαβαίνω να σου πω περισσότερα τώρα πάντως θα σου έλεγα play safe.

Μπορεί να έχεις τους καλύτερους γονείς του κόσμου. Η σεξουαλικότητά σου όμως αφορά εσένα και μόνο και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να γίνει αντικείμενο αμφισβήτησης, χλευασμού, ή στεναχώριας εσένα του ίδιου και των γονιών σου. Θα σου πρότεινα επίσης πρίν κάνεις οτιδήποτε να μιλήσεις με τη γραμμή υποστήριξης νέων ομοφυλόφιλων όπου θα σε ρωτήσουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα και θα βγάλουν πιό ασφαλή συμπεράσματα για να σου δώσουν απαντήσεις.

marioulis_gr
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 336
    Τόπος : kala dentra serron

Δημοσίευση  marioulis_gr Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 8:40 am

symfono me ton mailo...ego to eipa stous goneis mou otan eimoun 22 Smile pou pleon evgaza monos xrimata gia mena kai den tous eixa anagki(apo oikonomikis plevras) kai pleon eimai mia xara...Smile giayto frontise na ftiakseis tin zoi sou oste oi goneis sou na einai anakoufismenoi sto thema oti to paidi tous exei vrei mia douleia vgazei lefta kai syntirite mono tou...kai pistepseme ayto einai to varos pou tous troei kai oxi an mathoun oti tha eisai gay...Smile

panos
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Αριθμός μηνυμάτων : 55
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2010

Δημοσίευση  panos Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 10:58 am

8a simfoniso kai ego me ton mailo...alla 8a sou po to eksis.....esu kai mono esu ksereis tous goneis sou esy kai mono esu ksereis pos mporei endexomenos na to paroun... an exeis esto kai tin pio mikri ypopsia pos ta pragmata me tin mitera sou meta tin apokalypsi sou 8a einai asxima... tote min to kaneis oxi akoma..!!! den 8a sumfoniso me ayto pou leei o marios se kamia periptosi.... oi goneis den einai gia na mas ypostirizoun oikonomika...einai ekei gia na mas agapane kai na mas stirizoun psixologika..asxeto an merikoi apo aytous ksexnane pos eimaste aytonomoi organismoi kai prospa8oun ayto pou 8eoroun aytoi kalo na to perasoun me to zori se emas... opos kai na exei to 8ema ekeino pou prepei prota ap ola na deis einai an eisai etoimos na antekseis ton "polemo" pou 8a ginei apo tous goneis sou....!!! ayto 8a to krineis esy alla i dikia mou apopsi einai teleiose to sxoleio min bazeis kai alla 8emata sto kefalaki sou tora.......den mporeis na exeis polla metopa anoixta...kai i zoi einai mprosta sou...!!!!! pantos oti kai na kaneis oti kai an xreiastis edo eimaste...ok??

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:52 pm

Mailo exeis dikio opws kai esu Pano...twra Marie entaksei se ena vathmo skeftontai kai tin apokatastasi mas alla oxi mon auto...Kai egw logika pisteuw oti de prepei na to kanw kai oute o idios thelw toso polu na antimetwpisw auta pou tha sumvoun...thelw na exw sto mualo mou mono tis panellinies kai tpt allo...Pantws Mailo tah ithela na mou steileis to tilefwno wste na parw apo periergia to kentro eksipiretisis newn omofullofilwn !!!!! Sas euxaristw pantws re paidia !!! Smile
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 797
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη-Άνω Τούμπα

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 2:23 pm

ειναι δυσκολα αυτη την περιοδο. κι εγω περυσι ελεγα τα πιο αθλια μυστικα που σιχαινομουν τον εαυτο μου... και η μανα μου το εμαθε απο τριτους... και φυσικα μεστειλε σε ψυχολογο γιατι τοτε δεν ημουν οπως ειμαι τωρα που ξερω περισσοτερα και μπορω να υποστηριξω αυτο που ειμαι... η αληθεια ειναι οτι θα προτιμουσα να το πω εγω στη μητερα μου αλλα οχι μεσα στις εξετασεις... ειναι δυσκολο γιατι πεφτουν ολα τα αγχη μαζι... μπορεις να της το πεις μετα... μια μανα που αγαπαει το παιδι της δεν προκειται να το διωξει, ενας πατερας ναι, γιατι δε το γεννησε αυτος...

απλα περιμενε... μετα τις πανελλαδικες πιστευω μπορεις να πεις οτι θες... και μαλιστα αφου βγουν και οι βαθμοι για να μην εχεις και αυτο το αγχος... δε νομιζω να σου κοψει χρηματοδοτηση κτλ. αυτο θα το εκανε αν ησουν πιο μεγαλος και ειχες φυγει απο κοντα της. τωρα που εισαι κοντα της θα το αρνηθει στην αρχη, θα σε αμφισβητησει αλλα ειναι στο χερι σου να της δειξεις ποσο ωριμος και ανεξαρτητο πνευματικα εισαι... μπορει να αρχισει να προσπαθει να σε "γιατρεψει" με οποιοδηποτε ενοχλητικο τροπο, να αρχισει να ψαχνει κινητα, υπολογιστες, αλλα αν τη βαζεις στη θεση της συνεχεια θα συνετιστει.

τωρα δε ξερω τι ανθρωπος ειναι η μητερα σου, τις αντιληψεις η τις σχεσεις με τον πατερα σου. δε σου εγγυωμαι οτι θα αντιδρασει ετσι... αλλα προσεχε... κανε ο,τι θες εσυ και ο,τι νιωθεις μεσα σου... μονο αυτο ειναι το σωστο... απλα οχι ακομα cheers cheers cheers

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 2:31 pm

δε νομιζω να σου κοψει χρηματοδοτηση κτλ. αυτο θα το εκανε αν ησουν πιο μεγαλος και ειχες φυγει απο κοντα της. τωρα που εισαι κοντα της θα το αρνηθει στην αρχη, θα σε αμφισβητησει αλλα ειναι στο χερι σου να της δειξεις ποσο ωριμος και ανεξαρτητο πνευματικα εισαι... μπορει να αρχισει να προσπαθει να σε "γιατρεψει" με οποιοδηποτε ενοχλητικο τροπο, να αρχισει να ψαχνει κινητα, υπολογιστες, αλλα αν τη βαζεις στη θεση της συνεχεια θα συνετιστει...

Auta ta exei kanei...kai uparxoun polla pou kserei kai pou exei diavasei , opws to imerologio mou alla eutuxws to kalupsa...Pantws pisteuw pws ta kserei ola alla de thelei na to suzitisei mazi mou giati niwthei kapws kai epeidi oute kai egw den anoigw auti ti suzitisi to afinei mallon gi argotera !
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 797
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
    Τόπος : Θεσσαλονίκη-Άνω Τούμπα

Δημοσίευση  TheElaris Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 2:34 pm

ναι ισως το κανει αυτο... παντως η δικη μου πρεπει να τα ξερει ακομα και να το εχει δεχτει... απλα δε μου λεει τιποτα αν και πια δε μου πεταει σποντες... παλια με ρωτουσ αν τα εχω με καμια, ενω τωρα που ειχε ερθει μου κανει "δεν εχεις κανεναν ανθρωποσ στη ζωη σου??"

η μανουλα παντα ξερει, απλα θελει χρονο να το παραδεχτει
    Mailo®
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  Mailo® Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 6:20 pm

L3onardo01 έγραψε:Pantws Mailo tah ithela na mou steileis to tilefwno wste na parw apo periergia to kentro eksipiretisis newn omofullofilwn !!!!! Sas euxaristw pantws re paidia !!! Smile

Λοιπόν μπορείς να καλέσεις στον ακόλουθο αριθμό 116111 (χωρίς χρέωση) από τις 14:30 - 20:00 και να μιλήσεις εντελώς εμπιστευτικά και άφοβα για ότι σε απασχολεί σχετικά με το θέμα της ομοφυλοφιλίας και για το αν είναι καλό ή όχι να το πείς στους γονείς σου ή όχι τουλάχιστον αυτή τη περίοδο. Θα μιλήσεις με παιδοψυχολόγο (συνήθως γυναίκα) και μετά από μιά συζήτηση που θα κάνετε ίσως καταλάβεις και μόνος σου τί πρέπει να κάνεις και κυρίως θα σου αιτιολογήσει το γιατί.

Επικοινώνησα ήδη μαζί τους (για να είμαι απόλυτα σίγουρος επειδή έχει αλλάξει το τηλέφωνο) και μου είπαν πως φυσικά και μπορείς να πάρεις να μιλήσεις μαζί τους για οποιοδήποτε θέμα σε απασχολεί.

Θα χαρώ πολύ αν βρείς το χρόνο να πάρεις τηλέφωνο και μετά να μας πείς τις εντυπώσεις σου.

Αυτά προς το παρόν από εμένα.
    Αν χρειαστείς κάτι άλλο και μπορώ να βοηθήσω πές μου.Neutral

* (Πάντως πρίν δύο χρόνια σχεδόν, οι άνθρωποι αυτοί με βοήθησαν και με ένα ακόμα παιδί που είχε ανάλογο πρόβλημα και ήρθε στο Pride το φετινό αλλά και στο περσυνό μαζί με τη μητέρα του). Όμως μην παρασύρεσαι γιατί κάθε περίπτωση είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική και πάνω απ'όλα οφείλεις να προστατέψεις τον εαυτό σου!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mailo® στις Πεμ Ιουν 24, 2010 6:22 pm, 1 φορά
    Mailo®
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...
    ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ...

Δημοσίευση  Mailo® Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 6:37 pm

fallen_angel_gr έγραψε:symfono me ton mailo...ego to eipa stous goneis mou otan eimoun 22 Smile pou pleon evgaza monos xrimata gia mena kai den tous eixa anagki(apo oikonomikis plevras) kai pleon eimai mia xara...Smile giayto frontise na ftiakseis tin zoi sou oste oi goneis sou na einai anakoufismenoi sto thema oti to paidi tous exei vrei mia douleia vgazei lefta kai syntirite mono tou...kai pistepseme ayto einai to varos pou tous troei kai oxi an mathoun oti tha eisai gay...Smile

Όσο απαράδεχτο κι αν ακούγεται αυτό που λέει εδώ ο Μάριος δυστυχώς, Pano υπάρχουν και τέτοιοι γονείς.
    Θέλω να πιστεύω πως είναι ελάχιστες εξαιρέσεις αυτοί οι γονείς και σίγουρα το γεγονός ότι αντιμετωπίζουν τα παιδιά τους (ότι κι αν είναι αυτά) σαν οικονομικό βάρος, όπως καταλαβαίνει κανείς, αυτό είναι σημάδι μιας γενικότερης "άρρωστης" οικογενειακής κατάστασης.

Όμως οι γονείς έχουν το άγχος της οικονομικής αποκατάστασης και κυρίως κοινωνικής αποδοχής των παιδιών τους σε μεγαλύτερο ακόμα βαθμό όταν το παιδί είναι ομοφυλόφιλο ή παρουσιάζει κάποιες ιδιαιτερότητες.

Τι να κάνουμε. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Ανθρωποι είναι κι οι γονείς και μην έχοντας την κατάλληλη παιδεία (γιατί ποτέ δε τους δόθηκε) πολλές φορές καλούντε να κάνουν υπερβάσεις που οι ίδιοι χωρίς βοήθεια δεν μπορούν να κάνουν. Κι εκεί ξεκινούν τα προβλήματα...

Οπως πολύ σωστά λέει ο Panos μην ανοίγεις πολλά μέτωπα χωρίς λόγο και μάλιστα σε πολύ κρίσιμη για εσένα περίοδο της ζωής σου.

Φιλιά!

L3onardo01
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Δημοσίευση  L3onardo01 Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 10:35 pm

Tha parw an oxi aurio methaurio opws kai dipote..116111!!!!
    marioulis_gr
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!

Αριθμός μηνυμάτων : 336
    Τόπος : kala dentra serron

Δημοσίευση  marioulis_gr Την / Το Παρ Ιουν 25, 2010 10:28 am

epidei egrapsa mono gia tin oikonomiki eksartisi pou prepei na apoktisoume apo tous goneis mas den symenei oti pistevo pos den thelo tin psixologiki ypostiriksi tous...emena i sxeseis mou itan kai einai polu kales prin kai meta pou tous eipa oti eimai gay...sto kato kato an den mas apodextoun aytoi tha exoun provlima...giati se mia oikogeneia(paradeigma) pou exoun 1 gio kai tous "vgainei" gay...oi goneis otan ftasoun se mia ilikia(syntaksiouxoi me kapia provlimata ygeias) tha anazitan tin stiriksi mas na tous trexoume se giatrous kai den ksero ego se ti allo...emena idi i mana mou mou leei..."ax palikari mou kala pou exo kai esena na me kitakseis sta geramata" den ksero isos eimai ligo off...isos ta vlepo polu rodina ola ta pragmata kai tis katastaseis gyro mou...apla ego den xreiastika symboules apo kanenan...eimoun kai eimai etoimos na dexto kai na antimetopiso opiadipote apofasi stin zwi mou xoris na exo typseis i enoxes giato an ekana kala i oxi pou eginan etsi ta pragmata...

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μαρ 26, 2017 6:59 pm